Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen csak petezsák. Gond...

7 hetesen csak petezsák. Gond lenne?

Figyelt kérdés

A történetem:

Május 20-án volt meg utoljára. Előtte volt egy spontán korai (4+pár napos) vetélés.

A ciklusaim 35-45 nap közöttiek, így nálam peteérés nem félidőben van.

A terhességi teszt alapján Június 10-12. körülre saccolom a peteérést, mert a predictor teszt (csak az) Június 19-én lett nagyon halvány pozitív. Erősebb tesztjeim 1 hét múlva lettek.

07.06-án voltam uh-n akkor menstruáció szerint 6+5 hetes voltam, akkor az orvos hasin kevésbé, de hüvelyi ultrahangon látott kicsi petezsákot.

07.12-én (7+4) mentem újra, mert a felírt gyógyszert nem bírtam, akkor újra ránézett, csak hasi ultrahanggal, akkor azt mondta nőtt a petezsák. Méreteket nem mért.

A leletre már azt írta: Jó általános állapotú gravida.


2 hét múlva kell mennem újból, akkor már szívhangnak is lennie kell, elvileg.


Volt még valaki így?

Félek, hogy nehogy gond legyen.

A fiammal 7+3 napon már szívhang is volt.


2021. júl. 15. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre nincs miért aggódnod, nőtt a petezsák. Te is írtad hogy menzesz szerint voltál annyi hetes, valójában szerintem sokkal később( akár 2 héttel is) foganhatott. Csak akkor tudnád pontosan kiszámolni hány hetes vagy, ha pontosan tudnàd az ovuláció napját. Tippelgetni nem érdemes pusztán az alapjàn hogy mikor lett + a teszted.

Petezsák nőtt, ez jó hír, egyelőre ebbe tudsz kapaszkodni.

A másik, hogy nem értem miért hasival nézett, 12 hét előtt általában hüvelyivel szoktak, egy ilyen kis terhességet meg pláne. Lehet hogy már szikhólyag is volt benne, csak a hasin nem látszott.

2021. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Meg most utólag nem volt telt hólyag, mert semmi nem maradt meg bennem.

Azért nem nézett hüvelyit, mert a multkori vetélés miatt ilyenkor az orvos nem szívesen néz.

Ezért volt hasi.

2021. júl. 15. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja értem, ezt nem tudtam hogy ilyenkor inkább hasit szoktak.

Szerintem jó lesz ez, csak később fogant. Kb valahol az 5. héten járhatsz. Innentől kezdve 2 hét múlva már valóban kell legyen szívhang is.

Biztos nehéz lesz kivárni, de ha nincs vérzés akkor alapvetően semmi okod azt gondolni, hogy ne lenne minden rendben! Próbálj meg kikapcsolni ebben a 2 hétben.

2021. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4 héttel ovuláció után azért nem ártana embriónak is lenni. De tekintettal arra, hogy csak hasival nézte, nem hüvelyivel, nem esnék kétségbe.
2021. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nekem is volt a jelenlegi terhességem előtt egy 5 hetes vetélés, de nem akadályozott meg senkit a hüvelyi UH-ban. Mondjuk nem is baj, mert nekem is később volt a vetélés után a peteérésem, és így 1 héttel fiatalabb terhességgel mentem mint gondoltam. De legalább azon látszott a szikhólyag is menszi szerint 6+3-nál. Akkor a doki 5 hetes gravidát írt, egy héttel később volt embrio és pulzálás is. Hasival nem hiszem, hogy megtalálta volna. Lehet, hogy nálad is csak ennyi a gond, hogy későbbi a fogantatás mint hiszed.
2021. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

6+6 lettem volna, mikor mentem megállapításra. Üres 18mm-es petezsák volt. A doki már itt mondta, ne reménykedjek nagyon, hisz 7 hetesen egy szikhólyagnak minimum látszania kellene, de inkább embriónak. 1cm feletti petezsák már aggódásra ad okot, ha üres.


1 hét mulva kellett visszamennem, 25mm-es petezsák, szóval nőtt rendesen, de akkor is üres volt.

Ki is írtak műtétre 1 héttel késöbbre.


Akkor már maradt 25mm a petezsák, üresen. Műtöttek.

2021. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kívánom Kérdező,hogy neked embrió-magzat legyen petezsákba és szívhang is legyen.
2021. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6+5 naposan mentem először, itt 18 mm petezsák+szikhólyag látszott, de szerintem kellett volna már embriónak is lennie. Visszahívott 1 héttel későbbre 7+5 naposan, akkor ott volt 5 mm embrió, ezután 3 héttel későbbre hívott, és sajnos nekem nem nőtt semmit, missed ab lett, maradt 5 mm, és szabálytalan petezsák :(

Sok sikert, remélem lesz babó :)

2021. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki ez is ennyi volt.

Elkezdtem vérezni.

Ultrahangon már csak szabálytalan petezsákot láttak.

😭😭

2021. júl. 15. 16:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2021. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!