Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+0 hetesen 5 mm petezsák,...

5+0 hetesen 5 mm petezsák, 6+0 hetesen 2,8 mm embrió látható szívműködéssel. Ez miért veszélyeztetett terhesség (ezt írta a szonográfus a papírra)?

Figyelt kérdés
Mensi szerint 6+2 napos lennék. 5 hetesen voltam (gyógyszer miatt) akkor 5 mm petezsák látszódott. Ma voltam ultrahangon és a szonográfus eléggé megijesztett. Azt mondta 10 nap múlva menjek vissza, hogy rendben fejlődik e. Kérdeztem tőle, hogy de amúgy rendben van e és azt mondta, hogy még nagyon pici, szívműködés is éppen van, még bármi lehet. Oké persze nyílván az első 12 hét az kritikus. De miért lennék veszélyeztetett terhes? Ennyi idősen mekkorának kellene lennie? Előző terhességemnél 5+6 hetesen voltam, akkor volt 2 mm. Az a szonográfus nem mondott ilyeneket. Orvosnak visszavittem a papírt, mondta, hogy nincs jelentősége és ő alacsony besorolást adott.

2021. febr. 12. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert rossz napja volt. 6+3-nál volt 5mm a baba, a te értéked sem rosszabb semmivel, nyugalom.
2021. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 6+1-nél voltam, le se mérte, olyan pici volt még és a szívműködés is csak sejthető volt. Nyugi.
2021. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Volt vetélésed? Abortusz? Szülés császárral? Cukorbetegség?
2021. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csak kellett egy "kamu diagnózis". Vagy indok a következő vizsgálatra. Ha gond lenne, biztos mondta volna.
2021. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
26 vagyok, szultem mar termeszetes uton de ezt meg sem kerdezte. Elozo terhessegemnel az elejen volt verzes progeszteron hiany miatt de ez mind el sem hangzott mert meg sem kerdezte 🤷🏻‍♀️ Probaltam mondani de belevagott a szavamba, hogy jo akkor majd jojjek vissza. Ma megyek a maganorvosomhoz. Nem fogok az sztk-ba jarni. Gondoltam az uj torveny miatt megnezem milyen a korhazban a terhesgondozas de inkabb meggondoltam magam 🙄
2021. febr. 17. 10:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cukros. Elozo terhesseg alatt sem
2021. febr. 17. 11:00
 7/9 Tulpe válasza:

Kedves Kérdező!


Van azóta valami hír?


Én 6+1hetesen voltam, akkor volt 2,4 mm, és volt szívhang. A gép 6+0-t számolt. Az orvos azt mondta, hogy akkora, amekkorának lennie kell, de itt olyanokat olvasok, hogy másoknak ennyi idősen már 6-7mm volt. Aggódnom kellene?

2021. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia. Bocsi, hogy csak most irok nem lattam a valaszt.

Nalunk minden rendben azota, ma vagyok 14 hetes :)

Utana 10 nappal voltam megint ultrahangon es akkor volt 12 mm, 7+3 hetesnek felelt meg, behozta a lemaradast. Nalad is minden rendben lesz, az orvos is azt mondta minden oke. Voltal azota ultrahangon?

2021. ápr. 7. 07:56
 9/9 Tulpe válasza:

Szia!


Köszönöm a válaszod! 🙂

Én is megnyugodtam, 8+4 hetesen voltam újra, addigra már 20 mm volt a CRL. 😊❤️

2021. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!