Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes kombinált teszt,...

12. hetes kombinált teszt, Down-szindróma 1:1090, ez jót jelent?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Neked kell tudod, hogy számodra mi a jó. Nekem 1:1187 volt, engem megnyugtatott, de nemrég olvastam itt, hogy más az 1:8000 miatt is aggódott.
2021. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi,nekem nem ennel de egymasik betegsegnel 1:2höz volt.Ne akard tudni mit éltem át😔ennek immár több honapja,es 3hónapja velunk van a mi csodalatos EGESZSEGES kislanyunk😊ne aggodj ez semmi roszat nem jelent😊jo babavárast es könnyű szülést🥰
2021. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Ez semmit sem jelent.

Tudod mit jelent? Hogy 1090 db terhességből, akiknek a paraméterei (súly, kor, rassz, vér stb) amik a tiéddel megegyeztek 1 db Down kóros baba született.

Ennyit jelent az egész. Hogy ebből mi jön le? Annyi hogy 50-50% az esélye, hogy a tiéd az. Ezt a teszt nélkül is tudtad eddig is.

2021. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Kinek mi a jó, szerintem ez alacsony kockázatot jelent, úgyhogy igen, jó. De ennek rajta kell lennie a leleten, vagy a genetikus el kellett mondja. Ez a vizsgálat nem diagnosztikai értékű. Én Prenán nézettem a Down-kórt inkább, az az ultrahanggal együtt teljesen megnyugtató volt számomra. (A kombinált eredménye 1:4523-hoz volt Down-ra, de az már csak a Prena és az UH után volt, és igazából a Patau és az Edwards eredményre voltam kíváncsi.)
2021. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
D értelmezni nem sikerül az eredmény, vagy mi a baj?
2021. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Anno a vizsgálat előtt azt mondta a doki, ha 1000-nel nagyon a szám akkor annyi az esély, mint hogy a fejemre esik egy cserép muskátli, ahogy sétálok.

Egyébként ez egy felesleges vizsgálat suerintem. En is megbántam anno. Prena vagy hasonló vizsgálat es akkor nincs ez hogy Jajj ez most jó es kell e aggódni.

Egyébként ez egy jó eredmény. Elég valószínű hogy nem down kóros a baba.

2021. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is megbántam nekem 1:955 lett mindenféle ok nélkül, közepes kocázat, 23 éves egészséges fiatal nő voltam, mégis valamiért ezt hozták ki, azóta sem tudom miért..A baba adatai is tökéletesek voltak, volt orrcsont, tarkóredő alacsony volt mégis.. Napokig sírtam, aztán a dokihoz eljutottam, az orvosom az egyik legjobb genetikus nőgyógyász Budapesten, ő mondta, hogy ennek a jelentése annyi, hogy semennyi. Egy semmit mondó statisztika, neki lett 1:5ből eredménnyel is egészséges gyereket szülő kismamája. Hiszen ott azt jelenti, hogy 5 ilyen terhességből 1-nek lett beteg babája, tehát 20% az esélye, hogy az..

Nálad 1090-ből egy lett beteg, azaz 0.09 % az esélye, hogy Down kóros a babád. Ugye mennyivel jobban hangzik?

2021. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tarkoredo 3,1 volt, alacsony kockázat jött ki mégis
2021. júl. 18. 21:31
 9/21 A kérdező kommentje:
Minden más rendben volt
2021. júl. 18. 21:31
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem csináltattunk a másodikkal kombinált tesztet, az elsőnél még belefért ez, hogy csak egy arányszámot kaptunk aztán lesz ami lesz, de a másodiknál szerettünk volna biztosra menni ezért Trisomy tesztet csináltattunk, megkaptuk feketén-fehéren, hogy mi a helyzet, igen vagy nem, és bónuszként még a neme is biztosra megvolt még mielőtt a második trimeszterbe léptünk volna. Sokkal megnyugtatóbb mint egy x az x-hez találgatás.
2021. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!