Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált vizsgálatom pozitív...

Kombinált vizsgálatom pozitív lett, mind három szindrómára rossz eredményt kaptam, a legrosszabb az Edwards szindróma 1:141?

Figyelt kérdés

Magzatvíz vizsgálatot javasoltak,nagyon félek 25éves vagyok,első baba.Tapasztalat valakinek?Nagyon reménykedem,hogy semmi baja,de mi van ha mégis?Nagyon félek ettől az egésztől.

12H4N


2017. jan. 14. 12:22
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%
Csináltasd meg a vizsgálatot, de ne nagyon stresszeld magad. Mi Downra lettünk magas kockázatúak, semmi baja a bébinek.
2017. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sajnállak, de ez még nem jelent garantált betegséget. Azt kell eldöntened, hogy ha kiderül, hogy beteg akkor megtartod vagy sem. Mert sokan ilyen esetben is megtartják. Ha te is így döntesz, akkor felesleges ezt a nem veszélytelen vizsgálatot elvégeztetned. Minden jót kívánok!!!
2017. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
87%
Nekem jövő héten lesz méhlepény biopszia, nyaki ödéma miatt. Drukkolok, hogy minden rendben legyen !!!
2017. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én is drukkolok neked kedves utolsó.
2017. jan. 14. 13:00
 5/49 anonim ***** válasza:
46%

Azt döntsf el, hogy ha a magzatvíz vizsgálat is azt mutatja hogy beteg a babád, akkor is megtartod e. Nagyon nehéz döntés, de rágjátok át.

Ha mindenképpen megtartjátok a babát akkor lehet felesleges a magzatbiz vizsgálat.

2017. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
56%
Egy edwards-os magzatot senki nem tart meg szerintem, semmi értelme. Kérdező! A kombinált teszt csak esélyeket mutat, ne aggódj, nem biztos hogy baja van a gyerekednek, a környezetemben végül senkinél nem volt gond hasonló eredményekkel. Kitartás!
2017. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Nekünk is pozitív lett mindháromra a kombinált teszt. Voltunk genetikai tanácsadáson, ott azt mondták bármi lehet, akár fals eredmény, akár egy negyedik betegség, akár valami nem komoly eltérés. Nekünk a magzatvíz mintavételt javasolták, abból több betegségre tudnak szűrni, így ki kellett várnunk a 16 hetet, akkor csinálták, rá két hétre lett eredmény. Mindent rendben találtak, azóta megszületett, nincs semmi baja. :)

Remélem nálad is kiderül,hogy a teszt tévedett,addig is próbálj nem idegeskedni. :)

2017. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
63%

Anyagilag hogy álltok? Mert a PrenaTest (és a Nifty is, de a Prena gyorsabban megvan, 5-6 munkanap a Czeizel Intézetben) 99,9% pontossággal ad eredményt Down, Edwards és Patau-szindrómára, és egyértelmű pozitív vagy negatív eredményt ad, nem százalékot.

Anyai vérből vizsgál magzati dns-t, nincs kockázata.


Két hátránya van:

- drága

- ha kiderül, hogy beteg a baba, az abortuszhoz nem fogadják el, csak a hasbaszúrós vizsgálatot (bár akkor szerintem már úgyis mindegy)

2017. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül pontosan?
2017. jan. 14. 15:01
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Neked a középső csomag kell (minimum), az 165 ezer Ft.

Minden mást megtalálsz a fenti honlapon.

2017. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!