Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet két állampolgársága a...

Lehet két állampolgársága a babának?

Figyelt kérdés
Én Sk férjem Mo állampolgár, itt élünk Mo, itt is veszünk lakást. Én nem vettem fel a magyar állampolgárságot, de szeretném ha gyermekünk kettős lenne! Persze utánna fogok érdeklődni rendesen csak érdekelne, hogy esetleg másnál is volt ilyen? Még van időnk amúgy, fele még hátra van😊Köszönöm a segítséget
2021. júl. 19. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet kettős, sőt többszörös àllampolgàrsàga is.
2021. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még nem született meg a baba, de mi is azt szeretnénk ha kettős állampolgársága lehetne. Nálunk első körben biztos, hogy magyar állampolgár lesz a pici, mert én, az anya, magyar állampolgár vagyok. Még utána kell járnunk, hogy utána hogyan tehet szert szlovákra is. A te esetedben nem vagyok meggyőződve róla, hogy milyen állampolgár lesz. Ismerősömék mindketten szlovák állampolgárok, akik itt élnek 1000 éve, és a kisbabájuk állampolgárság nélküli lett a születése utan :/ Még kell intézniük ezt azt...

Szerintem minél előbb kérdezzetek utána, hogy hogy is van ez pontosan.

2021. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3-as állampolgár a babám. Kell 1 kis ügyintézés de lehet persze 😊
2021. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3. És abban a 3-as állampolgárságban benne van a szlovák-magyar is? Mert ugye az nem ilyen egyszerű.


Nálunk is hasonló a helyzet, leírom mi mire jutottunk.

Férjem szlovák, én magyar vagyok, Magyarországon élünk, itt is fog születni a gyermekünk így a születése jogán automatikusan megkapja a magyar állampolgárságot.

A születés utáni EGY(!) éven belül kell kérvényezni a konzulátuson a gyermek szlovák anyakönyvezését, ahol egy nyilatkozatot kell beadni, mely jogi értelemben arról szól, hogy a szlovák állampolgárságot választjátok a magyar helyett.

A magyar állampolgársága természetesen megmarad, mert egy állam nem foszthat meg egy másik ország állampolgárságától. (ráadásul egy olyan 1961-es szerződés alapján tenné, amit 92-ben Csehszlovákia felbomlásával Magyarország meg is szüntettett, tehát hiányzik belőle a másik fél).

A 2010-es törvénymódosítás pedig arról szól, hogy aki felvesz egy másik állampolgárságot az elveszíti a szlovákot, de kivétel ez alól a születéssel szerzett állampolgárság.


Gondolom ez abban az esetben is működik ha alapból szlovák állampolgár lesz a gyermek, bár erre megéri ÍRÁSBAN rákérdezni a konzuli szolgálatnál.

2021. júl. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. Nekünk nehezebb volt. Nekünk Iraki, Magyar és Olasz a gyermekünk.
2021. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miben nehezebb? Számomra elképesztő ez a téma, hogy mit tudnak akadékoskodni a hivatalok :(
2021. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát pl azt hogy a nevére sem vehette a gyereket törvényesen amig nem jött vissza az irat irakbol hogy nincs kint felesége, sem gyereke(kb fel év) plusz rengeteg pénz. Én nem akartam mert kinek, de a férjem ragaszkodott hozzá hogy mivan ha egyszer ott akar élni. Állandóan menni kellett a konzulba minden fele papírt, meg engedélyt adni. Öröm volt
2021. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az iratos dolog abszolút nem egyedi, pl. külföldivel való hazasságkötéskor is kell egy becsületbeli nyilatkozatot tenni, közjegyző által hitelesítve (+lefordíttatva), hogy nem házas és nincs családja a szülőhazájában.


Szlovák-magyar kettős állampolgárságban viszont ugye ott a csavar, hogy a szlovákot simán, zokszó nélkül érvényteleníti a szlovák állam, ha utólag veszed fel a magyart. Gondolom se az olaszok, se az irakiak nem tesznek ilyet és nem is fenyegetnek ezzel.

2021. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek 😊
2021. júl. 21. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!