Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 35-36 hetesen megyek...

Ha 35-36 hetesen megyek férjhez, akkor milyen papírokat kell elintéznem? Mikor kapom meg a papírokat?

Figyelt kérdés
Nehogy aztán megszüljek idő előtt!
2008. dec. 9. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
ok mindentől függ.Ha voltál már férjnél kell a jogerős ítélet a válásról(vagy egy házassági anyakönyvi kivonat,amelyre már rávezették a válást)anyakönyvi kivonat,személyi,lakcímkártya.Ahhoz,h ne kelljen kivárnod az 1 hónapos várakozási időt,egy kérvényt kell írnod és 2000 ft-os illetékbélyeggel leadni-ott,ahol házasodtok és akkor,amikor bementek az egészet intézni-.Annyit kell,h beleírj,h mivel hamarosan szülsz kéred,h tekintsenek el a várakozási időtől.(Mi idén februárban csináltuk ezt végig ugyanígy,hétfőn voltunk bent,és péntekre kaptunk időpontot, a IV.ker-i.Polg.Hiv.-ban,és azért oda mentünk,mert mindenhol "bunkók" voltak,és ezt a lehetőséget nem is említették sehol.Igaz,mi pénteken házasodtunk,nem akartunk hétvégén,se nagy ceremóniát)Ha hajadon vagy,az illetékes anyakönyvi hiv.tól(ahol az állandó lakcímed van) kell kikérni egy igazolást,amivel igazolják,h még nem voltál férjnél.A többi papír uaz.Azt nem tudom,h ebben az esetben is van-e mód arra,h ne várjátok ki az 1 hónapot,ezt kérdezzétek meg.Hát ennyi.Sok boldogságot(a házassághoz és a babához is)
2008. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Amúgy az gáz ha mondjuk a párom pesti én meg vidéki vagyok és a vidéki polgármesteri hivban hátasodnánk, de pesten laknánk?

2008. dec. 9. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, mindegy, hogy hol kötitek a házasságot. Mielőtt mentek lebeszélni az időpontot telefonálj oda, mert a hajadonsági igazolást nem mindig kérik, mivel az ő rendszerükben meg tudják nézni! Nekem sem kellett! már telefonon sok mindent lehet egyeztetni! A papírok kitöltése kicsit hosszabb idő, ezek aláírására kell bemenni tulajdonképpen. Ha mindkettőtöknek ez az első, akkor kellenek a személyes papírok, meg esetleg ez a hajadonsági, ha kérik. Papírokat a házasságkötés után adják oda, szerintem nem lesz gond korábbi időponttal sem! De jobb ha odatelefonáltok az anyakönyvvezetőnek. Amúgy mi is vidéken kötöttük, Balatonon, pedig Pest megyeiek vagyunk.
2008. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőnknek ez az első! :)

Köszke szépen!!

2008. dec. 9. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Valóban mindegy,h hol kötitek,a lényeg h minden papírotok rendben legyen.Miután megszültél kérni fogják a házassági anyakönyvi kivonatot-a baba anyakönyvezése miatt.És mivel ez 300 napnál nem lesz régebbi,ezért nem is kell másikat kiváltanotok(ha 300 napnál régebbi lenne,be kellene menni az anyak.hiv.ba és egy frisset kiváltani)
2008. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És ha házasodom akkor ott kell megadni, hogy hol fogok ezútán lakni a párommal?

2008. dec. 9. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nem,ezt senki nem fogja kérdezni tőletek.Annyiból praktikus,ha nem túl messze laktok,h ha vmi papírra a későbbiekben szükség lesz-ami a házasságkötéssel kapcsolatos-mindig oda kell menni,ahol a házasság köttetett.
2008. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!