Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyáron kiköltözök Angliába...

Nyáron kiköltözök Angliába egy barátomhoz. Milyen papírokat kell előtte elintéznem, amiket itthon is el lehet? Miket érdemes/szükséges? (Amúgy debreceni vagyok. )

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dolgozni mész ki?Ha igen akkor csak kint tudod elintézni azokat a papírokat amire szükséged lesz majd,hogy tudj dolgozni..Viszont ilyen esetben jó ha van útleveled!

Sok szerencsét..

2010. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dolgozni is, élni is, minden... Semmi papír nincs, amit itthon is el lehet intézni, hogy kevesebb dologgal kelljen majd kint vesződni? Útlevelem van.
2010. márc. 9. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos mindenképpen csináltasd meg az EURÓPAI EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI KÁRTYÁT,amit BPen az Árpád hídnál az Egészségügyi Pénztár épültében tudod elintézni,nem tudom h Debrecenben is van e valami kihelyezett iroda ahol megcsinálják Neked,megadok 1 számon ezen utána tudsz járni 06(40)200 347.

Ha lejárt vagy nincs útleveled nem érdemes megcsináltatni mert elég az új típusú személyi igazolvány(kártya)

Igazból nem tudom h miért mész ki,de ha pénzt keresni akkor érdemes otthon egy font alapú számlát nyitnod ha akarsz haza utalni,mert ha forint alapú számlára utalsz haza akkor elég rossz árfolyamon átváltja Neked bank.

Ha nem független a telefonod,akkor függetlenítsd ki hogy ezzel már ne kelljen kint foglalkozni,csak veszel egy SIM kártyát és el van intézve!

Sok Sikert!

2010. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok..Évek óta kint élek Angliában..Én otthonról semmit nem tudtam intézni.Kint kell mindent,de nem olyan ördöngösség.Amire szükséged van,hogy dolgozni tudj a következők:

-Útlevél(nem árt ha van,mert a banki dolgaidat is evvel tudod elintézni)

-Angol SIM telefonkártya(ezt 10 fontért tudsz venni bárhol itt kint) Azért fontos,mert munkaügyben előbb mindig telefonálnak,és soha nem fognak magyar számot felhívni.

-Angol számlaszám.(ide utalják a fizetésedet)

-National Insurance Number Card.(ez az itteni TB-nek fele meg.) enélkül nem is tudsz elhelyezkedni.Ezt a helyi munkaügyi központban tudod intézni.Kérsz egy időpontot amikor kimész,majd igényeled.Rögtön kapsz egy ingyenes számot amivel már kereshetsz is munkát.Az eredet Number card kábé 1 hónap múlva fog megjönni postán.

-bejelentett angol lakcím

-nyelvtudás

Lehet hogy valamit kifelejtettem,de ha eszembe jut majd megírom...

nem kell félni,egyik sem olyan nehéz,hogy ne tud elintézni,és nem kerül pénzbe...Kivéve 1 dolgot.

Amikor elkezdesz dolgozni a munkakezdéstől számítva 30 napon belül regisztrálnod kell az adóhivatal felé.Egyszeri 90-100 fontot kell fizetni(díj)Én még 90 fontot fizettem.Gondolom 100 fontra emelkedett az összeg..

2010. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 17:22 vagyok.

Bocsánat elírtam.Nem ingyenes számot kapsz hanem ideiglenes számot.(de tényleg ingyen van) De mint írtam az ideiglenes számmal márt tudsz melót keresni.Ha már dolgozol,és közben megjönne az eredeti Number card,akkor csak be kell vinni a melóhelyedre,hogy írják át az eredetire...

2010. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Gondolom majd kint az ismerőseim segítenek, akik már több éve/hónapja kint laknak, csak az érdekelt, hogy itthon el tudok-e intézni valamit. Útlevél van, EU-s TB-t meg majd megcsináltatom, addig még van idő. Köszi mindenkinek!!
2010. márc. 9. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok,még egy ami eszembe jutott,a Nemzetközi Diákigazolvány,ezt is érdemes lenne megcsináltatnod,csak 1800ftba kerül és nagyon sok helyre kapsz kedvezményt vele.


[link]

2010. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 19:22-nek

Dolgozni fog kimenni,így semmit sem ér a diák igazolvány..Egyébként felesleges megcsináltatni pénzért a diák igazolványt,mert ha valaki iskolás az ingyen szinte rögtön kap..(a fiam itt tanul kint)

2010. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:10nek,meg persze a kérdezőnek!

Igen dolgozni megy ki de gondolom nem az egész nyara abból fog állni hogy robotol,közben szeretné felfedezni a környéket,megnézni a környező nevezetességeket,múzeumokat...És a magyar diákigazolványával nem megy semmire kint de ha ezt megcsináltatja 1800ft,kb. 6,5 euró,az nem pénz érte,mert szinte mindenhova kap kedvezményt,úgyhogy szerintem érdemes,én amikor kijöttem Írországba megcsináltattam és mindenhova tudtam használni(mozi,múzeum,uszoda....)

2010. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nem a barátodat kérdezed,ő csak jobban tud segíteni hisz már kint van.
2010. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!