Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-Amerikában szeretnék...

Észak-Amerikában szeretnék dolgozni, mint Hidrológus. Ha tegyük fel megkapom az állást, akkor nekem milyen papírokat és egyéb dolgokat kéne megszereznem és elintéznem ahhoz, hogy én ott kint munkába is állhassak illetve élhessek is?

Figyelt kérdés
Esetleg ha tud valaki a költségekről is mondani valamit,azért nagyon hálás lennék.
2011. nov. 4. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Észak-Amerika melyik országában akarsz dolgozni?


Ha USA, akkor itt nézz szét bevándorlás terén: uscis.gov


Ha Kanada, akkor: [link]

2011. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Canadat nem ismerem, de ketlem, hogy az USAban hiany lenne a hidrologia teruleten a szakemberekbol.

Szerintem komolytalan vagy! Ezt abbol gondolom, hogy ha tenyleg erdekelne a dolog, akkor megcsinaltad volna a hazi feladatodat, es elolvastad volna a tobbszaz kerdest amit itt a gyikon eszak amerikai munkaval kapcsolatban talalsz. Akkor tudnad, hogy nem ilyen egyszeru a dolog, hogy tegyuk fel megkapom az allast...

De tegyuk fel...

Neked igazabol az utleveleden kivul csak egy igazolast kell produkalnod a hidrologus vegzettsegedrol, hivatalos forditassal.

A tobbit az alkalmazo ceg intezi. Letoltenek, kinyomtatnak egy koteg papirt a netrol, kitoltik, alairjak, te is alairod es a megfelelo illetek kifizetesevel a papirt elkuldik a hivatalnak elbiralasra. Az arakrol az uscis oldalon tajekozodhatsz (ha USA a cel).

De ezt Mo-rol nem tudod intezni. Itt kell lenned, itt kell elned, talalni egy ceget aki vallalja a komplikalt es idoigenyes munkat, ami a munkavallalasi megszerzesehez kell.

2011. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég sok Amerikai és Anglia álláshirdetés van a neten,ami szerint hidrológust/hidrogeológust keresnek. A házi feladatos okoskodásod pedig megtarthattad volna magadnak,mert se vicces nem voltál,se nem segítettél.
2011. nov. 5. 18:25
 4/5 A kérdező kommentje:
1. kommentelőnek köszönöm!
2011. nov. 5. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj dragam, nem akartam viccelodni es ne mondd hogy nem segitettem, mert leirtam, hgy milyen papirokat kell intezned.

Persze hogy hirdetnek hidrologus utan, de hirdetnek konyvelot, pincert, sofort, asztalost, tancost, fodraszt, festot stb. stb. Minden szakmaban lehet talalni allast, de ez nem ugy van, hogy Mo-n elvegzed az iskolat es jelentkezel egy amerikai allashirdetesre. De ezt biztos tudod, ha keszultel...

Anglia mas, az Eu-n belul van.


Ami pedig a koltsegeket illeti: milyen koltsegre vagy kivancsi? Mennyibol lehet megelni egy honapban? Mennyi a papirok beadasi dija? Mennyibol lehet ide kijutni? Mire???

2011. nov. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!