Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spirál vélemények? Már szült...

Spirál vélemények? Már szült nő vagyok és gondolkodom a felrakásán. Milyen akinek van? Negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Érezhető szex közben? Tampon használata mellett nem okoz semmi problémát?

Fogamzásgátló tablettát szedtem anno, de most nem szeretném hormonokkal tömni magam. Az óvszer pedig már nem az igazi, nekem nem jó úgy.


2021. júl. 22. 02:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hormonmentes 2x is. Semmi gondom nem volt vele. Nem éreztük szex közben, a tampont se zavarta, annál mélyebbre teszik. Ha a párod mégis érez valamit, akkor szólni kell a dokinak, és rövidebbre vágja a zsinór végét (ez elő szokott fordulni). Én is hallottam már, hogy valaki terhes lett mellette, de többszőr hallom, hogy gyógyszer vagy óvszer mellett. Szóval tudjuk, hogy nincs 100%-os védelem. De ha jól van felhelyezve, kicsi az esélye.
2021. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ha jól van felhelyezve...ugye természetes lenne, hogy a doki felteszi, majd utána csinàl egy uh-t ahol lényegében a saját munkáját ellenőrzi, megnézi hova került. Az enyém így tett, de több fórumon olvastam, hogy az orvos csak úgy felcseszte, aztán szia.

Illetve amit nekem még mondott az orvosom, hogy bár spirál nélkül is alapnak kellene lennie, spirállal meg pláne, hogy évente visszamenni, rákszűrés és akkor azzal egybekötve ellenőrizni az eszközt. Ennek hiánya vezet elmozduláshoz, kilökődéshez, betokosodádhoz, meg a többi amit össze lehet olvasni. Elvileg ha jól felteszik, és évente ellenőrzik biztonságosnak kellene, hogy legyen.

2021. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
spirál nem mindekinek hasznso tünetekbe,ritka terheség melete
2021. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Valaki lefordítja a 13-ast?
2021. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
A spirál mellett ritka a teherbe esés,de létezik. Spiráltól valakinek lesz fájdalma,valakinek nem
2021. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Úgy néz ki, hogy holnap lenne esedékes a spirál felrakása, viszont előre láthatólag kedden és szerdán "házon kívül" leszek. Merjem-e így bevállalni szerintetek?

Görcsölni és vérezni fogok egész nap, vagy mire számítsak? Meddig fog tartani, vagy ez mindenkinél más?

2021. júl. 22. 22:18
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor feltették utána véreztem kicsit, meg utána napokon is, de nem nagyon. A felhelyezés közben görcsöltem csak, mikor kimentem a rendelőből már nem éreztem semmit.

Persze, lehet ez mindenkinek más, de nem hinném, hogy normális esetben lábadozni kellene egy spirál felhelyezés után 🙂

2021. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Nekem egy nagyon enyhe pecsételés volt közvetlen utána, de az el is múlt. A felhelyezés után már semmit nem éreztem. Simán hazabicikliztem. Ha mégis éreznél valamit, akkor fordulj vissza és jelezd a dokinak, hogy valami nem stimmel. De elvileg nem kéne érezni hogy az ott van.
2021. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!