Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés az a haskeményedés?

Milyen érzés az a haskeményedés?

Figyelt kérdés

Tapasztaltabb anyukák segítsetek!

Első babámat várom, 21 hetes vagyok.

Kb két hete érzem, ahogy mozog, aktiv baba eléggé.

Most két napja viszont érzek naponta egyszer-egyszer olyat, mintha a méhemben belül annak a falának feszülne egy tojás. Mindig máshol jelentkezett eddig, hol baloldalt, hol jobb oldalt. Ha állok, nem is érezni, háton fekve csak. Pár percre kemény lesz az a kis rész, ki is dudorodik kicsit, majd ha mozgok, vagy várok pár percet, szépen elmúlik. És mindig csak közvetlen étkezés után van ez.

Ez volna az a haskeményedés? Vagy inkább a baba feszül odabent a méhem falának?

A haskeményedés az az egész méhre kiterjed, vagy jelentkezhet is így, azaz egyszerre viszonylag kis részen?

Nagyon aggódom. Az orvosom csak 3 hét múlva tud fogadni, mert szabadságon van. Sztk rendelésre tudnék legfeljebb elmenni.



2021. júl. 26. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A haskeményedés nem ilyen volt nekem.Az olyan,hogy az egész hasad bekeményedik,mintha egy dinnye lenne benne😂és húz lefelé.De ezt én csak a vége felé éreztem,nem tudom,hogy akinek nem probléma mentes a várandóssága,annak korábban milyen lehet.Szerintem te a babát érzed inkább.
2021. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért miért akarnál dokihoz menni?!


Ha keményedik a has, az olyan, mintha egy betontömböt cipelnél benne. És altalában lenn, ahol a mensi görcs szokott lenni. Lenn középen.


Magnézium és pihenés hatására mulik el, vagy akár magátol is.


Amit te leírsz, azt talán a baba mozgásának tudom elképzelni

2021. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam orvoshoz menni, mert mindneki azzal riogat, hogy a keményedés felveti a mèhszáj kinyílásának esélyét.
2021. júl. 26. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiammal keményedtem rengeteget, zárt méhszájjal mentem szülni.

Most egyáltalan nem keményedek, most nyitva 1 ujjnyira a külső méhszáj...


Ez semmit nem jelent.

2021. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy hete volt a 20 hetes UH.

Ott a mèhnyak hosszát megnézte az orvos, 38 mm, azt mondta tökéletes. Méhszájat nem nézte, gondolom, mert azt nem mondta. Egyáltalán hasi UH alapján az látszik?

Pár nappal később lett csak ez az érzés, azért nem tudtam neki akkor ott mondani, hogy nézze meg a méhszájat.

2021. júl. 26. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Uh-n látszik igen
2021. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt ilyen klasszikus "keményedésem", igaz hogy jó sok jól felszívódó magnéziumot ettem végig. Viszont olyan érzésem volt, amit Te is leírsz. Szerintem a baba csinálja, hogy nekifeszül a méh falának és azon a ponton talán emiatt megfeszül a méhizom is - lokálisan. Ahogy nőtt a baba, egyre nagyobb területen éreztem ezt, meg látszott hogy szabályosan alakot vált a hasam tőle.

A méhszájat nekem csak egyszer nézték, 24 hetesen hüvelyi UH-val. Hasi UH-m volt több is utána, de azon nem nézték/látták. Még elnézést is kért a doki, azt mondta, hogy az egész terhesség során egyszer mindenképp meg kell nézniük a méhszájat hüvelyi UH-val. Én ebből azt szűrtem le, hogy annyira nincs is valószínűleg jelentősége, ha a 24. hét után nyílna ki. Egyébként is rengetegen elvannak hónapokig x-re nyitott méhszájjal. Nekem a szülés napján nyílt csak ki: amikor először vizsgáltak, akkor ujjnyira volt nyitva, másodjára meg már teljesen.

2021. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!