Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a baba kora függ attól is, hogy mikor ágyazódott be?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Amikor megtermékenyül a petesejt, rögtön elkezd osztódni, és függetlenül attól, hogy mikor van a beágyazódás, napról-napra növekszik,fejlődik. Aki azt állítja, hogy a baba korában lehet 4-5 nap eltérés a beágyazódástól függően, azt feltételezi, hogy amíg nem ágyazódik be, nem fejlődik?

Tehát szerintem teljesen mindegy, hogy a 10. vagy a 14. napon ágyazódik be, a mérete akkor is ugyanakkora.


2010. aug. 28. 11:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatom nem biztos hogy érhetőre sikerült :-) Szóval ha a 10. napon ágyazódik be akkor 10 napos mérete van, ha a 14.-en, akkor pedig 14 napos mérete. Szerintem a kettő között nem áll meg a fejlődésben azért, mert még nem ágyazódott be.
2010. aug. 28. 11:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed! Az utolsó menstruáció első napjától számítják a terhesség 40 hetét. Amikor peteérésed van, akkor már 2 hetes kismama vagy. Szerintem a baba méretei nem igazán függnek a beágyazódás idejétől. De ezt senki nem is fogja firtatni, hogy mikor történt. Beágyazódás végét általában onnan lehet tudni, hogy amikor meg kellene jönni a menszesznek, akkor 1-2 csepp vér-t tapasztalsz. Remélem tudtam segíteni. Jó babavárást Neked!

29+3 km

2010. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy az utolsó mensitől számolnak, de csak azért, mert az a biztos pont.Senki nem tudja, mikor van peteérése, ha csak nem vesz részt meddőségi kezelésen, ahol az orvosok direkt figyelik.Az ovulációs teszt nekem pl. soha nem lett pozitív, a terhesteszt viszont elsőre.Az ovu. mikroszkópban is csalódtam.Szóval mivel nem látok a testembe, és nekem beágyazódáskor sem volt semmi jel, vérzés sem, csak találgatni tudom, mikor fogant a kislányom.De szerintem nem jó az elméleted:)) Peteérése mindenkinek máskor van.Ha megtermékenyült, szerintem mindenkinél ugyanannyi időt vesz igénybe az osztódás.Az egy fix. dolog.Amíg nem zajlottak le az olsztódások, és az embrió nem került csíra állapotba, nem lesz beágyazódás.Ez az időszak adott.Azért vannak a különbségek (10.nap, 14. nap) mert a peteérés mindenkinek máskor következik be.Sokszor egy ciklus alatt több is megérik, és szex is kiválthat pl. peteérést.De abban biztos vagyok, hogy a kora, mérete függ attól, hogy mikor fogant.Annak a magzatnak ki kell fejlődnie mielőtt világra jön.
2010. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Lehet tudni, hogy mikor van peteérésed! Általában minden hónapban 1x, pont félidőben ( 28 napos ciklusnál a 14. napon ). Ilyenkor bővebb a hüvelyfolyás, felugrik a tested hőmérséklete,stb.
2010. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát,ez az, általában félidőben történik.Általában...ezeket mindenki tudja, de bővebb hüvelyfolyás és a hő emelkedése mástól is lehet.Aki nagyon figyeli magát, az biztosan tudja.Én soha nem tudtam, csak jött a baba.
2010. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!