Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-dik hét körül ez normális?

6-dik hét körül ez normális?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5 napban 2-szer volt olyan erős alhasi fájdalmam, először olyan volt mint amikor megjön,de aztán átváltott olyanra, hogy azt éreztem wc-re kell mennem de nagyon nehezen akart összejönni. Kb 20 percen keresztül tartott mind a 2-szer a fájdalom,de annyira fájt nem tudtam milyen pózban lenne kevésbé rossz. Az első alkalom éjjel fél 1-kor volt arra keltem, hogy fáj. A másik tegnap volt, mire nagynehezen voltam wc-n melegvizes fürdőt vettem és úgy lett jobb.

Lehet ez valami bajnak a jele vagy csak emésztési zavarok kezdődnek?



2021. júl. 28. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Normális, amíg nincs vérzés vagy barnázás.
2021. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a széklet feszít és azt érzed mert kisugárzik az alhasadba.
2021. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs vérzés sem barnázás szerencsére.

Csak aggódom. Ez az első terhességem és minden furcsa.

2021. júl. 28. 12:28
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Kezd el szedni a magneziumot. :)
2021. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szedek magne b6-ot. Csak most kb egy hét kimaradt mert nem volt gyógyszertár a közelben.
2021. júl. 28. 12:52
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Nekem pont szek utan ment el a baba...

Nagy hülyeség, hogy amig nincs vérzés, barnázás, folyamatos görcs, addig minden oké. Nekem sem volt, mégis 6+5nél megallt a fejlődésben.

3x volt ilyen beleszúrásom, szekelési ingerrel...

9hetesen műtettel vették el, mert a vetélés sem idult be...


Magnézium, meg pihenés. Ha nyugtalan vagy, akkor doki. Mast nem nagyon tudsz tenni

2021. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért kedves 6-os nem kell a frászt hozni a kérdezőre. A várandósságok nagy részénél jelen van alhasi fájdalom, tekintve, hogy megindul a hormontermelés, nő a baba, a méh, nyilván lehet így is baj, de főleg az elején még a vetélések nagy része vérzéssel jár. Nekem a legelején 2 naponta kellett UH-ra járnom, mert féltek, hogy valami baj van, így is volt a két UH közötti napon olyan erős görcsölésem, amikor majdnem megindultam be az ügyeletre, mégis itt vagyunk 13 hetesen teljesen egészségesen mindketten. Szóval nagyon nagyon sajnálom a veszteséged, de az általad átélt traumák viszonylag ritkának számítanak. Nyilván, ha nagyon aggódik vagy rosszul van, akkor nem kérdés az orvoshoz menés, de ha minden kismama ügyeletre menne a görcsök miatt, akkor elég nagy bajban lennének az ügyeleteken dolgozók.


(1. voltam újra)

2021. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

7!

Én sem mentem vele orvoshoz, mert nem itt, hanem egy facebookos csoportban mindenki azt írta amit te... majd mikor 8 hetesen mas okbol mentem, akkor szembesültem a ténnyel...

Mikor műtöttek, aznap 12 kismama babáját vették el ilyen miatt, 6an voltunk a korteremben, a 6ból 2 verzett csak, a többieknél mini görcs, valakinél az sem...

Szóval azert annyira nem ritka, csak nem beszélnek róla...

Van már egy 2 évesem, illetve 30 hetes terhes vagyok, szoval nekem ne mutasd be a terhességet :D

Egy szoval nem írtam, hogy baj van, hogy a kérdezőnel is ez áll fenn... sőt, örülnék, ha neki nem kellene átélnie...

De 100%ban csak azt tanácsolni, hogy nyugi, minden rendben, dölj hátra, na ezt azért hülyeségnek tartom.

Én speciel örültem volna, ha anno valaki bogarat ültet a fülembe, ahelyett, hogy egyöntetűen nyugtatgatnak...


6os voltam.

2021. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Min valtoztatott volna ha bogarat ultettnrk a fuledbe? A baba igyis ugyis elment volna.
2021. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ilyen fiatal terhessegnel senki nem dol hatra mert barkinek benne lehet a pakliban. Eleg sok kismama gyorcsolget es ez nem okoz semmit gondot valakinel pedig elmegy a baba. De semmi bizonyitek nincs arra hogy ez annak a jele volt hogy ha ilyen van elvetelsz. Sot olyan kismamak is vannak boven akik verezgetnek baraznak meg se vetelnek el.

Nem kell ijesztegeni a masikat azert mert neked rosszul sult el biztos o is tisztaban van a lehetosegekkel.

Kerdezo hidd el egy egeszseges jol beagyazott magzat nem megy el! Ha el megy annak oka van es ez ellen nem tudsz tenni kiveve ha progeszteron potlas kell. :)

2021. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!