Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szonográfus szerint soványka...

A szonográfus szerint soványka a magzat, a diabetológus szerint nem baj. Kicsit aggaszt a helyzet, érdemes lenne másik orvost is megkérdezni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha kicsit hosszú. 31 hetes terhes vagyok, enyhe gdm-mel. Tegnap voltam ultrahangon, ahol megállapították, hogy a babával alapvetően minden oké, a mérete, fejlettsége a korának megfelelő szinte napra pontosan, kivéve a pocakját, ami 2 héttel kisebb. A szonográfus szerint egy kissé túl sovány. Amúgy a lepény tökéletes, a köldökzsinórban az áramlás jó, a magzatvíz átlagos mennyiségű.


Kicsit aggaszt a dolog, mert már 2 hónapja nem híztam, hiába eszem bőven 2000 kcal fölött (előtte normál testsúlyról indulva közelítőleg az optimális ütemben híztam, de megtorpant, talán mikor bejött a meleg idő). Önmagában nem zavarna, de mivel a baba is sovány, kicsit aggódom.


A diabetológus viszont azt mondta rá, hogy nem baj. És minek eszem annyi szénhidrátot, meg ne egyek annyi zsírt, de amúgy ne fogyjak. Alapvetően rá hallgatnék, de ezután megingott a bizalmam a szakértelmében.


Vércukrot nagy többségben 6 alatt mérek étkezés után 1 órával, az ellenőrző labor mind jó lett. A nőgyógyászom szabadságon van, oda két hét múlva megyek, őt is meg fogom kérdezni, de az még sok idő.


Érdemes lenne véleményt kérnem másik orvostól is? Diabetológustól vagy nőgyógyásztól lenne érdemes? Persze ha itt van hozzáértő aki tud valamit írni, annak is nagyon örülök.



#sovány magzat
2021. júl. 28. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudják a súlyát megtippelni. Én fogytam terhesség az alatt és teljesen normális súlyban születtek a gyerekeim. Hiába eszel többet, te híznál, a baba akkor is annyit venne el a szervezetedből, amennyire szüksége van. Egyébként a 2000 kalória nem kevés és a terhességi diabétesszel elég tápanyagot viszel be, nem hiszem, hogy a szervezeted éhezne.
2021. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1, a súlyára nem mondták, hogy kevés lenne, a hasát mérték kisebbnek. Azért azt le tudják mérni elég jól.
2021. júl. 29. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj ezzel, 2 hét eltérés a táblázathoz képest nem jelentős, majd ha kibújt, fölszedi magára az elmaradást. Lehet, hogy genetikailag is vékonykának készült a baba, emiatt ne aggódj.
2021. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ebben bízom azért, hogy a két hét nem nagy különbség. Meg persze próbálok nem aggódni rajta, az aggódás úgyis csak rosszat tenne neki.
2021. júl. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!