Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megjött a cukorterheléses...

Xbettyx kérdése:

Megjött a cukorterheléses eredményem és nem túl jó: 7,1. Az orvosom Diabetológushoz küldött. Holnap megyek. Mire számíthatok? Meséljen valaki akivel hasonló történt!

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Két dolog lehetséges:

vagy elmondják, hogy milyen szabályok szerint szorítsd vissza a szénhidrát fogyasztásodat, és mellé valószínűleg önellenőrzés lesz, vagyis vércukorszint mérővel magadnak méred étkezések után (főleg reggel), vagy

beállítanak egy nem nagyon szigorú diétára. 180-200 CH körül, ez azt jelenti, hogy napi ennyi szénhidrátot fogyaszthatsz, étkezésekre lebontva hogy mikor mennyit.


Nekem a nőgyógyászom 7,2-nél még csak arra kért, hogy minden felesleges szénhidrátot hagyjak el, és 5 hetente volt kontroll terhelés, de a második ilyen terhelés alkalmával már 8,25-re ugrott (34 hetesen), és onnantól diabetológia volt, és 180 CH-s diéta+önellenőrzés, hetente doki.

2012. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem 7,2 lett.

A dokim csak annyit mondott, hogy ő többre számított (terhesség előtt IR-val kezeltek).

A szülésznő mondta, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátokra figyeljek (pogácsa, édesség), gyümölcsöt lehet enni mértékkel (kivétel banán, körte), és a lehetőségekhez képest mozogni (sétálni). Krumplit, rizst is lehet enni, csak kevesebbet.

Remélem nem valami vaskalapos diabetológushoz küldenek, mert azok nagyon meg tudják keseríteni az életetedet.

Tőlünk nyugatra csak akkor foglalkoznak ezzel, ha kétszer egymás után cukor van a vizeletedben.

Nekem meg akarta ismételtetni a doki a cukros löttyös vizsgálatot, de nem vállaltam, mert a babám kikészült tőle.

Viszont havonta jártam reggelizős 60 percesre (éhgyomri vérvétel, utána 30 gr CH tartalmú reggeli, majd 60 perc múlva újabb vérvétel) azok végig jók voltak, végül a 39. héten 3640 gr-os, vagyis tök normális súlyú babám született, és én is annyival mentem szülni, ahány kg-mal teherbe estem.

2012. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz annyit tennék hozzá, hogy ilyen esetben "felesleges szénhidrát" pl. az a krumpli vagy fehér kenyér is, amit éhség ellen eszel, nemcsak az olyanok, amire az ember gondolna, hogy üdítő, csoki, süti. Helyette inkább rizs, abból is nagyon kevés, kiegészítve párolt vagy friss zöldségkörettel, esetleg csak zöldség, rizs nélkül. Lisztes dolgokból csak ami muszáj, és csak teljes kiőrlésű (de én azt pl. nem tudom megenni, fájnak tőle a beleim, bármilyen sokat iszom).

Illetve nagyon kell figyelni a gyümölcsökre is, főleg banán, szőlő, aszalt dolgok.

2012. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát remélem nem keserítik meg az életemet.édességet tényleg akkor eszek ha megkívánom, hetente 1-2szer akkor sem kg számra! Fehér kenyeret már régóta nem eszek, csak teljes kiőrlésűt, vagy ahelyett abonett. Hát remélem rendben lesz minden.

Mérnem nem kell evés előtt- után, mondta az orvosom hogy csak diabetológus, tehát ez még nem veszélyes!!

Remélem minden jó lesz, főleg a babucival!!

Köszi a választ :)

2012. nov. 22. 10:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem a nőgyógyászom természetesen felvilágosított mindenről, sőt, a glikémiás indexekről is.

Letiltott mindenfajta cukorról (méz is), és persze fehér kenyérről, krumpli, rizs, tészta, ezekből csak minimális stb. Reggeli esti tejtermékről, szóval az is már "erőteljes váltás" volt.

Egyébként én személy szerint a számolós diétát jobban viseltem, mint ezt a "szénhidrát csökkentést", mert soha nem tudtam eldönteni, hogy mi az, amit még megehetek, és mi az, amit már nem, és ettől tiszta ideg voltam, míg amikor ki volt számolva, akkor az egyértelmű volt, és akkor is belefért ilyen-olyan finomság.


Az önellenőrzést pedig a diabetológus kérte, pont azért, hogy látszódjon, minden rendben van-e, mert ha diéta mellett is magas a cukor, akkor inzulinra isz szükség lehet (nálam nem volt)


A babától pedig szülés után 6 óránként vért vettek az első napban, hogy ellenőrizzék a vércukor szintjét...

2012. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát én nem lettem ennyire felvilágosítva sajnos. annyit mondott hogy inzulinra nincs szükség de menjek diabetológushoz. és ennyivel bezárult a felvilágosításom :( Remélem a védőnő azért ennél többet mondd majd holnap
2012. nov. 22. 12:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha teheted merd a cukrod otthon es akkor tudni fogod hogy romlik e + mit ehetsz mit nem. Nekem pld icipici krumplitol rizstol is felszalad de egy lekvaros kenyertol nem. Az otthoni meres sokat segit.


35h km

2012. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen mérném ha tehetném de még nincsen mérőkém sajnos :(
2012. nov. 22. 13:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert a felső határ 7,8 ha jól emlékszem. Nekem 8 lett, ezért diétáznom kellett volna. Hiába mondtam, hogy hamarabb lett levéve a vér, mint 2 óra. Tartottam egy ideig a diétát, de egyszer elcsábultam. Megettem egy tányér levest, meg 2 tányér krumplis tésztát. Ja, és egy túrórudit. 2 órával később a cukrom 6,1 lett. Utána is mértem minden étkezés után, és 6,5 fölé soha nem ment, akármit ettem...

Elmész a diabetológushoz, beszélgettek, elmondja ,mit szabad enni és mit nem, ad egy táblázatot. :)

2012. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aha hát jolvan :) nekem a papiron 5,8 a határ. 100%osan betartani ugysem lehet szerintem :) főleg a kívnós szakaszban, de megteszek minden tőlem telhetőt
2012. nov. 22. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!