Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire figyeljek hogy terhesség...

Mire figyeljek hogy terhesség alatt ne hízzak el? Érdemes számolgatni a kalóriát? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Mèg a terhesség elejèn vagyok de már úgy érzem mintha nagyobb lenne az étvágyam ès van amit nem vagy épp szivesebben ennék.

Már most szerernék rá figyelni hogy ne hízzak el,úgy hogy ami már rám megy ès nem a baba miatt.

Tapasztalatok? Vagy akinek bevált valami!?



2021. júl. 29. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Mozogj, sétálj sokat, kirándulhattok, tornázhatsz. Enni fontos, és ha kívánod, pláne. De lehet nem csak a bevitelt növelni, de az aktivitást is, természetesen, ha orvosilag nem ellenjavalt.


Ételekből is választhatod a könnyebb, kevésbé hízlaló dolgokat. Nem mindegy, hogy sütivel eszed túl magad, gyümölcssalátával, vagy csirkesalátával sok paradicsommal.

2021. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Terhesség alatt,előtt és után sem olyasmit kell enni ami tele tölti a hasad.

Olyat (és abból sokat) ami tele van vitaminokkal,és érdemben fedezi a szükségleteid.

Zöldség,gyümölcs,hús,hal egyaránt.

Persze semmi bajod nem lesz,ha eszel egy sajtburgert,ha azt kívánod,de többségében ne gyorskaja legyen az étlapon mint sokaknak.Merthogy a "baba" azt akar enni..

2021. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez totál adottság szerintem...


Barátnőm terhesség alatt végig diétázott (cukor miatt), sportolt a 8.hónapig. +25kg-val ment szülni.


Másik barátnőm szó szerint végigzabálta a terhességét, +8kg lett belőle.


Én fiammal semmit nem csináltam másképp, mint terhesség elött, +7kg. (2éve)

Most 30 hetes vagyok, +2kgnál járok...

2021. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Én nem híztam az első 20 hétben, utána se sokat, a szülés után viszont sokat híztam.


Ismerős 30 kilót hízott de szülés után vékony lett és az is maradt.


Nem hiszem hogy most van itt az ideje annak hogy ilyen olyan diétákba kezdj.


Odafigyelni nem árt de ne számolgass kalóriát szerintem.

2021. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
180 grammos ch dieta mukodik..csupa egeszseges szenhidrat,minimalis vagy nulla cukor,rengeteg zoldseg,husi,hal
2021. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,diétázni semmiképpen nem akarok,ne értsetek fèlre.

Csak van egy "ismerős" aki hasonló testalkatú mint èn ès nem szèp kimondani de csúnyán meghizott terhessége alatt,szülès után kezdett el mozogni meg bio dolgokat enni hogy lefogyjon.

Szeretem a csokit/chipset de nyilván ezeket már kerülöm, cukros üdítőket is próbálom de néha néha jól esik valami "íz" a sok víz mellett.Illetve minden nap próbálok azért gyümit vagy zöldséget enni.

2021. júl. 29. 10:50
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Azt tudod tenni érte, ami terhesség nélkül is alap. Ne zabálj.
2021. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
+300 kcal-rá van szükséged terhesen. Ez egy szendvics pluszba max egy nap. Ehhez merd az adagodat. Nem kell számolni de ha úgy érzed, elszalad a ló veled akkor lehet.
2021. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Hiába pontoztok le akkor se hízott még el senki zabálás nélkül. (És itt most nem a vizesedésről volt szó, hanem az túlevés miatti hízásról.)
2021. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
7 teljesen igazad van, de a kismamak naaaagyon érzékenyek. De megerősítem. En 9 kg-t hiztam nővérem 15 kg-t. Ő is bevallja hogy zabált. Rajta maradt 5 kg (ami amúgy full nem tragédia) rajtam meg nem maradt semmi. De nem kell alszentnek lenni. Aki többet eszik pluszban mint amit eleget az hizni fog. És pont.
2021. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!