Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen progeszteron pótlássa...

Terhesen progeszteron pótlással volt aki elvetélt?

Figyelt kérdés
Ma vagyok pont 5 hetes terhes. Tegnap voltam vizsgálaton, mert enyhe barna folyásom volt. Látta a petezsákot és a szikhólyagot az orvos. Írt fel progeszteron pótlást a barnázás miatt. Volt olyan, aki koraterhesen elkezdte a progeszteron szedését mégis elvetélt? Kicsit izgulok mert az előző terhességem missed ab volt és félek nehogy ez is úgy végződjön. Akkor nem kaptam progeszteron pótlást meg semmit.

2021. júl. 30. 07:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
Minden rendben lesz, ne aggódj! :)
2021. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 10 hétben háromszor volt barna/rózsaszín hüvelyváladék. Minden szakember azt mondta rá, hogy normális és senki nem írt rá fel semmit. Szerintük a konkrét vérzés a nem normális. A nőgyógyászom még azt is eleresztette, amikor kétségbeesetten felhívtam az első alkalommal, hogy ilyenkor divat felírni dolgokat, de ez főként placebóként hat csak, mert ha ilyenkor az embrionális fejlődésbe hiba csúszik, ahhoz kevés az orvostudomány.

Érdemes azt is szem előtt tartani, hogy ha már volt "felkészülő terhesség" (tehát ami elmegy az első hetekben), akkor egyre nagyobb az esélye, hogy a következő megmarad. Ezekkel a szervezet gyakorol, ezt is a nőgyógy mondta, csak korábban nem derült ezekre fény, de amióta mindenkinek hozzáférhetők a tesztek, azóta látják, hogy ez egy természetes jelenség, hogy a megmaradó terhességek előtt vannak ilyen nem megmaradók is.

Persze én is mindenre ráparáztam, de a stressz is nagy hatással lehet ilyenkor, úgyhogy óvatosan vele.

2021. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tegnap voltunk ultrahangon, 7 hét 3 naposan. Mindent rendben talált a doki, a szíve dobog és még 13,9 mm. Szóval remélem továbbra is minden oké lesz majd. :)
2021. aug. 17. 14:12
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szuper hírek!
2021. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező,hogy alakultak a dolgok a későbbiekben?
2022. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Azóta is minden rendben van és nem sokára megszületik a kislányunk :)
2022. febr. 7. 18:55
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szívből gratulálok,kitartást! :)
2022. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!