Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Hány napos székrekedé...

Anyukák! Hány napos székrekedés utàn érdemes aggódni?

Figyelt kérdés

Eléggé kínos a kérdés.

21 hetes terhes vagyok.

Az elejétől vannak rosszabb időszakok a kakálás terén, de ez most talán a legrosszabb.

Szerda este volt utoljára rendes széklet, csütörtök semmi, tegnap egy kevés, és ma, azaz szombaton semmi.

Minden praktikát bevetettem, de semmi se használ. Ittam kefirt, szedem a magneziumot, rengeteg folyadék, utifű maghéj, sétáltam egy nagyot, meleg fürdő, de semmi.

Mikor kell aggódni?

Ha orvoshoz megyek, mit tud csinálni velem?

Gyógyszertári készítményt nem merek bevenni.

Soha életemben nem volt ezzel problémám, és most egész napokat tesz tönkre az egyébként probléma mentes terhességemben.

Köszönöm annak aki válaszol.



2021. júl. 31. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyenlöre nem vészes ez a pár nap. Laevolac szirupot szedtem terhesen, segített, igazából nem gyógyszer, csak laktóz.
2021. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha 3 napig nincs széklet érdemes felkeresni az orvost.

Azon felül,ha egy-egy nap kimarad terhesség alatt normális.

2021. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha elmész az orvoshoz, akkor iratt fel neked olyan gyógyszert, amit biztonsággal bevehetsz.

Illetve a rostos italok, ételek is segítenek, különösen a szilva. Plusz mindenki életében van olyan étel, amiről tudja, hogy meghajtja, próbálgas onnan.

2021. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dokinál beöntést kapsz, ha nagyon elfajulna a helyzet. Szóval ezt ne várd meg, barátibb, ha veszel egy glicerines kúpot, azt biztos lehet. De egyébként a gyógyszertárban is segítenek, terhesen mit szabad és mit nem (általában amit babáknak is lehet, mint Laevolac szirup, az mehet).
2021. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Hasonló problémàm van sajnos, nekem a szilvalé segít. Dm-ben kapható, aszaltszilvalé pontosabban. Hátha ezt nem próbáltad. Nekem így max. 2 napig marad ki.
2021. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Még egy szavazat a glicerines kúpra. A terhespatologián is azt kaptam 37 hetes terhesen. 3 perc és mindent megold és nem okoz görcsöket, hasmenést.
2021. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Terhesség alatt teljesen normális a székrekedés. Nekem is volt, sőt még vasat is kellett szednem végig, szóval meg az is rátett. Ez a pár nap kimaradás egyáltalán nem gond, felesleges orvoshoz menni.
2021. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Glicerin kúp, teljesen kíméletes, a laevolactól az isten mentsen mindenkit! (görcsöt okoz)


Egyél rostban gazdagabban.

2021. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 magnosolv, nekem garantált hasmenést okozott. Végig székrekedésem volt terhesség alatt. Vagy glicerines kúp.
2021. aug. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem erőlködj. Vegyél Tamarin lekvárt a bioboltban, gyógynövény boltban. Óvatosan használd, mert "baleset" is lehet belőle.

[link]


.

[link]

2021. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!