Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire enyhíti a fájdalmat,e...

Mennyire enyhíti a fájdalmat,egy újabb terhesség baba elvesztést után?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Célszerű először kideríteni, hogy miért ment el a baba, nehogy újra az történjen.
2021. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első vetélést nehéz elfelejteni, de mikor végre megszületik a baba, azért csak ő a legfontosabb.
2021. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Van már egy fiunk. Utána jött egy vetélés, a 6.héten. 9hetesen vették el műtéttel. Utána azonnal nekiálltunk újrapróbálkozni, egyből terhes is lettem. 32hetes vagyok.

Nem azt mondom, hogy nem gondolok a másodikra, de én úgy fogom fel, oka volt, hogy nem maradt velünk.

2021. aug. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Ha első baba volt, akkor ez a jelenség nagyon-nagyon gyakori, egyes orvosok próbaterhességnek is hívják. Nekem is volt ilyen, akkor nagyon rosszul éltem meg, de ma már (csaknem 20 év múlva, de már jóval korábban is) tudom, hogy annak meg volt a maga oka. Később is volt egy 10 hetesen, azt már jobban viseltem valamivel, a tapasztalat, gondolom. Egy egészséges baba születése után viszont egy méhen belüli elhalást kellett megélnem a 37. héten... A kettő össze sem hasonlítható érzés! Egy pár hetes embrió 99%, hogy életképtelen valami miatt, ezért is nem éltem bele magam az első gyermekemnél már a 12. hétig semmibe!!! Ezt javaslom mindenkinek. Az első trimeszterben ez sajnos sokszor benne van. :( A baba kb. mindent is feledtet, nekem, ahogy megszületett a kislányom, alig-alig jutott eszembe a korábbi két vetélés, pedig amikor történt nagyon megviselt. A halvaszülés után is születtek még gyermekeim, de azt az űrt már nem tudták feledtetni, az már igazi gyász volt, a mai napig sírva gondolok Rá...
2021. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Igen, kérdés hogy mikor ment el a baba. Mert ahogy #4 is írja, az első 8 hétben megszűnő terhességekkel a szervezet csak "felkészül". Régen ezekre nem derült fény, de amióta mindenki számára olcsón hozzáférhetők a gyorstesztek, ráadásul egyre érzékenyebbek is, tehát egyre korábban kimutatható velük a hCG hormon, azóta nyilvánvaló, hogy rengeteg ilyen "vetélés" van. És bár nagy öröm egy pozitív teszt, ha a közeljövőben mégis megszakad a terhesség, annak komoly, "élettel összeegyeztethetetlen" oka volt. Ezt sokkal könnyebb elfogadni, bár pszichológiailag az így elment babákat is érdemes a családi emlékezetben megtartani. Más kérdés egy már fejlett magzat, esetleg életképes kisbaba elvesztése. Itt az "segít", ha az ember megengedi önmagának a fájdalmat, gyászt. Ha nem, vagy egyenesen megpróbálja elfelejteni, az tévút sajnos, komoly gondoknak ágyaznak meg az ilyen szőnyeg alá sepert traumák.

Sokkal jobb pszichoterápia keretében dolgozni az ilyen veszteségeken, mint azzal a tudattalan elvárással megterhelni a következő gyermeket, hogy "pótolja" a veszteséget, legyen vigasza a szüleinek. Az ilyenek nagyon nyomorítóak tudnak lenni és sok probléma pszichés hátterét biztosítják a leendő gyermek életében - születésétől haláláig.

2021. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!