Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején nyitott...

Terhesség elején nyitott méhszáj? Normális?

Figyelt kérdés

Akik végezték a termékenységtudat tanfolyamot lehet könnyebben válaszolnak.

Kb. 7 hetes terhességnél normális a nyitott méhnyak? Illetve bizonyos ülőhelyzetekben nyomódó érzést érzek, ami kellemetlen. Több mint egy éve figyelem a ciklusaim, de ennyire nyitottnak sosem éreztem. Okozhatja az együttlét? Mit lehet tenni? Most, hogy itt a hétvége azért teszem fel a kérdést mert aggódom. Hétfőn megyek orvoshoz.



2021. aug. 6. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene nyitottnak lennie. Amit tehetsz addig, hogy pihensz, nem szexeltek, nem emelsz nehezet.

Sajnos mást tenni nem tudsz.

34hkm

2021. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Én is úgy gondolom, hogy nem kéne nyitottnak lennie. Aggódom is, hogy ne legyen baj.
2021. aug. 6. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nézegeted a méhnyakadat magadnak? Vagy ezt honnan veszed, hogy nyitott?
2021. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Ugye nem nyúlkálsz oda fel?!
2021. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ismétlem aki elvégezte a tanfolyamot talán értelmesen tud választ adni. Vagy aki járt hasonló cipőben.

Aki nem ért a témához kérem ne tegyen fel értelmetlen kérdéseket.

Köszi

2021. aug. 6. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem kétlem, hogy nagyon tudatosan, és helyesen csinálod az önvizsgálatot. Nem terhes állapotban nem is találok ebben semmi kivetni valót.

DE: 3., méhnyak elégtelenséggel szövődött terhességem alapján sajnos elég tapasztalatot szereztem ahhoz, hogy teljes meggyőződéssel ide írjam: terhesség alatt a méhszáj rendszeres, manuális vizsgálata kifejezetten ártalmas.

Ma már a naprakészebb tudású orvosok sem végzik rutinszerűen, csak ha tényleg indokolt. Ugyanis minél több mechanikai inger éri a méhszájat, annál nagyobb az esély az idő előtti kinyílására. Persze a terhesség végefelé az más, de azt más célzattal is ellenőrzik.

25 hetes vagyok. 2 hetente ellenőrzik a méhszájam, a méhnyak hosszt, de még egyetlen manuális vizsgálatom sem volt. Az orvosom is (professzor) csak UH-gal nézi, méri, indokolatlannak, sőt, rizikósnak tartja a terhesség legelejétől való felnyúlkálást.

Ne akard ezt egy gyorstalpaló tanfolyamra hivatkozva jobban tudni Nála...

2021. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mióta pozitív lett a teszt az önvizsgálatnak ezt a részét elhagytam. De mivel kellemetlen érzés volt ülni meg akartam bizonyosodni róla hogy milyen állapotban van.


Így az eredeti kérdésemre még mindig nem kaptam választ.

2021. aug. 6. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Akkor megválaszolom:

Terhesség alatt a méhszáj ideális esetben zárt, nem változik.

Ha egyszer kinyílott, akkor nem záródik vissza.

A nyitott méhszáj sokmindenre utalhat: vetélés, többedik terhesség (normális), méhszáj elégtelenség, közeledő szülés...stb.

Nyitott méhszájnál a felszálló fertőzés esélye sokszoros, ami növeli a korai burokrepedés esélyét.

Ezeket nem mondták el a tanfolyamon, ha már a méhszájról volt szó?

2021. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!