Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13-hetes babás vagyok. Mitöl...

13-hetes babás vagyok. Mitöl lehet egy baba koraszülött? Annyian riaszgatják a kismamákat!

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét okot szerintem senki sem tud a koraszülés okáról. Akár egy erősebb stressz is megindíthatja a szülést.Ne angódj ilyen dolgokon,és főleg próbáld meg elengedni a füled mellett.Ha egészséges vagy és a babócával is minden rendben,akkor hidd el nem lesz baj.Csak gondolj erre,és ne arra,hogy mi lesz ha...Egy első babás 30 hetes kismama
2008. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször fertőzés miatt indul meg hamarabb a szülés.


Ne idegeskedj emiatt, nagyon profik az orvosok, a technika, ha esetleg előbb akarna kibújni.


Én is emiatt izgultam, aztán végül túlhordás lett belőle :)

2008. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Àltalàban a dohànyzàs,és a nagyon füszeres,csipös étel,az alultàplàltsàg,a stressz ,az agresszio ,alkohol,drog sehiti elö a koraszülöst.

Persze ez nem 100%

Van dohànyos kismama,aki tulhordja picinyét,van aki végig füszereset evett,szintén nem volt gond.

De az utobbi,alultàplàltsàg,stb. stb. nagyon sokat rà segit.

Van aki ezek nélkül is koràbban szüli meg babàjàt,hogy pontoson miért,vagy nem tudjuk,vagy különbözö spontàn okok miatt.

2008. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De attól függetlenül.lehet egészséges a baba??
2008. dec. 10. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze! A 2. válaszoló vagyok.


Én rengeteg korababával foglalkoztam már (mozgásfejlesztés ) és igen ritkán láttam olyat, hogy maradandó gond lett volna.

2008. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy melyik hétre születik.

Gondolom egy 26. hétre született baba nagyobb rizikoval jàe,mint egy 32. hétre született.

Sok tényezö befolyàsolhatja.

Egyik baràtnöm a 27. hétre szült,a gyereke hallàssérült.

A màsik meg kivàlo sport aktiv nagy fiu lett màra.

2008. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A koraszülés okai

A koraszülés oka legtöbb esetben ismeretlen, mégis vannak bizonyos tényezők, melyeknél gyakrabban lehet számítani koraszülésre. Ikrek, hármasikrek gyakran születnek a várt idő előtt. Ha a magzatburok hamarabb reped meg, a magzatvíz szivárog, illetve elfolyik, ha a méhnyak a szülés időpontja előtt kinyílik, a méh felépítése nem normális, a méhen belüli magzat nem egészséges, ha anyai betegség miatt a magzat méhen belüli fejlődése nem megfelelő, ha a terhesség korai szakában vírusfertőzések támadják meg a magzatot, és emiatt a magzat súlyos fejlődési rendellenességben szenved, születhet a baba korán. A dohányzás, alkoholizmus, nem megfelelő táplálkozás, gyógyszerek is gátolhatják a magzat méhen belüli fejlődését, a méhlepény működése nem megfelelő és nem tud a magzatnak megfelelő táplálékot biztosítani.

Sokszor ezeknek az állapotoknak a kombinációja vezet végül koraszüléshez.

2008. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!