Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kezdünk próbálkozni a...

Most kezdünk próbálkozni a második babánkkal. Az elsőt elég nagy túlsúllyal, 99 kg-val kezdtem 176 cm magassághoz, nem volt épp ideális. Mostanra 75 kg-ra fogytam. Ez már elég ahhoz, hogy veszélytelenebb legyen a terhesség a babára nézve?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Mind a 2 gyerekemmek 75kgval kezdtem a terhességet, minden gond nélkül.(165cm vagyok).

Fiammal +8kg-al mentem szülni,

Most a kiscsajjal a 33.héten járok, eddig +3kg.

Nincs se cukrom, se rossz vérnyomásom, se semmi.

2021. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Cukrom nekem se volt, de a vérnyomásom rendetlenkedett, és brutál vizes voltam.. Bár nekem sokkal több plusz kilóm volt akkor, mint neked :)
2021. aug. 13. 08:24
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

81-el kezdtem a terhességem, 23 hetesen vagyok 83.5... és ebből szerintem van víz is. Igaz, nekem korán elkapott gdm-em van (előtte IR) és szénhidrát-diétára és napi mozgásra vagyok fogva.

De, a babának semmi baja, jól fejlődik, méhlepény, áramlás, magzatvíz oké, a vérnyomásom teljesen rendben, diéta alatt a cukrom is.


Úgy gondolom valamennyire alkati kérdés is hogy most hogy viseli majd a vérnyomásod vagy akár a cukrod a második terhességet, de láthatóan rengeteget tettél azért hogy egészségesebben kezdd ezt a terhességet. A napi 30 perc mozgás azért nem árt majd a terhesség alatt se, plusz vitaminok, de gondolom a mozgás a meglévő gyerek miatt már biztosított. :)

Sok sikert!

2021. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
A magasságodhoz a 75 kg teljesen normális, én is ennyivel kezdtem a terhességet (most 18 hetesen is ennyi vagyok). Tehát ez a súly önmagában egyáltalán nem indikálja, hogy gondok lennének, ettől függetlenül más okokból persze lehetnek.
2021. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem függ a súlyodtol a babád veszélyezetetsége. sulyod és magasságod, normális egészséges
2021. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!