Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SEGÍTSÉG!Kit milyen juttatás...

SEGÍTSÉG!Kit milyen juttatás íllet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Valaki kérem aki tényleg érti és eltudja magyarázni pontosan az írja le nekem,hogy milyen juttatások járnak szülés után?

Nem vagyok,hülye csak egyszerűen nem értem ahogy le van írva a védőnőm se érit ezt a részét mást meg nem tudok erről megkérdezni.Szeptembertől megyek táppénzre akkor töltöm az 5.hónapot eddig bírtam a fízikai munkát.Minimál bérre vagyok bejelentve ami 167400ft.Szülés után jogosult leszek a csedre,gyedre,gyesre és az anyasági támogatásra is így,hogy táppénzen leszek?



2021. aug. 13. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Csedre és gyedre leszel jogosult.Először csed 6 hónapos korig (szülési szabadság alatt),aztán onnantól gyed.

Gyes annak van aki nem dolgozik terhesség előtt.

Illetve ezen felül egyszeri anyasági támogatás jár,ha részt veszel a kötelező vizsgálatokon.

2021. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mióta dolgozol?
2021. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a nemmindeggy, mennyi munkaviszonyod van...
2021. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es igen,de a gyes járni fog a gyerek 2 éves korától 3éves koráig, akkor is,ha dolgozni fog mellette,plusz a családi pótlék is jár még a gyereknek.
2021. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Van születési támogatás is. Elvileg az önkormányzatnál lehet igényelni. Nem egyenlő az anyasági támogatással. Egy gyerekre 20ezer ft és születés után 60napig lehet igényleni
2021. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3éve dolgozok tápénzen se voltam még soha,ugyhogy nagyon nem értek ehez.Szóval ha most elmegyek tápénzre akkor jár ugyan úgy minden és ha megszületik a gyerekem akkor szülési szabadság van?És így mennyi összegre számíthatok minimál bérre pl a gyed?Nem a pénz a fontos hanem az egészség mindenek felett!!Csak ebből azért a pelusra meg az ilyen dolgokra kitelik majd?
2021. aug. 13. 17:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez nem egységes, önkormányzatonként eltérő. Nálunk pl nincs ilyen, Pest megyei város. De Esztergomban pár éve több, mint 100.000 forintot adtak.
2021. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Anyasági támogatás, ez egyszeri összeg, 60 párezer forint.

Családi pótlék 12.200.-

Az önkormányzat is ad születési támogatást, ez is egyszeri összeg, ez szerintem településenként eltérő, hogy mennyi, 20.000.- körül van.

A gyermek 6 hónapos koráig jár a csed.

Utána a gyerek 2 éves koráig a gyed

3 éves koráig pedig a gyes.

De igen, függ attól is, hogy mióta dolgozol?!

2021. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
*nálunk 20.000.- körül van.
2021. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szinten van a védőnőd, ha még ő sem érti? Nem bonyolult..
2021. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!