Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lejár a munkaviszonyom szülés...

Lejár a munkaviszonyom szülés után, de tesót szeretnénk, milyen juttatások járnak?

Figyelt kérdés

Mi van olyan esetben, hogy ha nekem szülés után 1 hónappal lejár a munkaviszonyom (határozott idejű munkaszerződés lejár), ugye ilyenkor még jár minden juttatás, viszont mondjuk másfél év múlva tesót szeretnénk, akkor milyen juttatások járnak vajon???


Valaki tapasztalt ebben?


Köszönöm!



#terhesség #GYED #GYES #testvér #juttatás #határozott idejű munkaviszony #megszűnik a munkaviszony #lejár a munkaviszony
2017. dec. 5. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Gyes
2017. dec. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Semmi nem jár, mi járna ha a következő szülésednél nincs munkaszerződésed?

Vissza kell menned dolgozni, ha a tesóval is akarsz gyedet kapni.

Azért szép is lenne ha az első gyerek után a 8.-ig zsinórban kapná mindenki igyisr úgyis az ellátást.

2017. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos kelleni fog hozzá egy új munkaviszony ahogy irták.
2017. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is ez van. Az a lényeg, hogy szülést megelőző 2 évben legyen 365 nap bejelentett munkahelyed és a szülés pillanatában is legyen munkaviszonyod. Nekünk úgy jön ki, hogy 5 hónapra bejelentünk engem és fizetjük utánam a járulékot, ami minimum 100000/hó. Ezt jól gondoljátok végig. Amúgy csak GYES-t kapnál.
2017. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok. Mi a probléma a válaszommal, hogy le lettem pontozva?
2017. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szerintem korrekt voltál! 3-as válasza stílusban kicsit kifogáaolható...na de ez csak az én véleményem. Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 5. 09:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem a 3-as válaszára, a 2-esre gondoltam!
2017. dec. 5. 09:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyes.

Nekem még az első terhesség alatt járt le, elmentem munkanélkülire, így kaphattam gyedet. A másodiķ baba előtt nem kerestem új munkahelyet (2,5 év van közöttük), úgyhogy most, hogy a nagy mar betöltötte a hármat havi 52250-et kapok, ez a kicsi után a gyes és 2 gyerekre a csp

2017. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!