Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs tb-m, és nem dolgozta...

Ha nincs tb-m, és nem dolgoztam eddig 1 évig huzamosan sehol, milyen juttatások járnak nekem és a babának ha megszületik?

Figyelt kérdés
Tudok arról, hogy a családit tutira kapja, és egy egyszeri anyasági juttatást vagy mit. De azon kívül én így mire vagyok jogosult?
2016. jún. 23. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csaladi adokedvezmeny a ferjednek, onkormanyzati eletkezdesi tamogatas
2016. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Gyes-re, 22000 korul van havonta! L.fing...
2016. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék, adókedvezmény az apának, ha van adózott jövedelme és a gyes.
2016. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha nincs TB-d, hogy jársz orvoshoz? Mert az anyasági támogatásfeltétele a legalább 4 pecsét, hogy részt vettél terhesgondozáson.


Amúgy még gyes fog járni havonta 25.600 Ft a gyerek 3 éves koráig.

2016. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
A 4es mondja jól,ha nincs tb-d akkor minden orvosi látogatást ki kell fizetned,akkor már egyszerűbb ha fizeted magad után.
2016. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
A tb-det rendezd szerintem(nav-nal kell intezni,7000ft havonta),mert ellatnak ugyan,de kesobb kapsz majd egy jelentos összegű szamlat...ha megszuletik,akkor gyes+csp+egyszeri anyasagi es ellatasra is jogosult leszel,tehat onnantol nem kell az eu-i hozzajarulast fizetned(ezt szinten nav-nal kell majd lemondani)
2016. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

már nincs ilyen, hogy kifizettetik a vizsgálatokat tb nélkül.

most az van, hogy ha valaki elmegy orvoshoz miközben piros, akkor kidobja a gép és már megy is a hivatalos szervhez aki visszamenőleg az összes csekket kiküldi, felszólítja a fizetésre.

szóval kérdező, csekkekre számíthatsz terhesen és csak a kötelező vizsgálatokat kérheted míg nem fizetted ki a tartozásod.


szülés után csp és gyes és ugye az anyaságit kérheted ha megjelentél terhesgonozáson

2016. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az utolso irja. es az egeszsegugyi szolgaltatasi jarulek nem evul el, kerdezo erre se szamitson.
2016. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a héten akarok bemenni és intézni a TB-met, nem vagyok férjnél, Párom van, de nem házasodtunk össze...
2016. jún. 23. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak szülés után tudjátok visszamenőleg igénybe venni az adókedvezményt, magzatit csak te, vagy a veled egy lakcímen élő férjed vehetné igénybe. Nem veszik el, csak majd utólag az adóbevallásban kérheti a párod.
2016. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!