Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan esetleg akinek...

Van itt olyan esetleg akinek 30 hetes UH-n nem a magzat haskorfogatot mérték hanem átmérőt?

Figyelt kérdés
Kisebb folyton kb 2 héttel a hasa a feje meg combcsont meg nagyobb 2 héttel a koranal. Visszahivtak kétszer is hogy nincs-e valami gondja a babanak. De az áramlás, lepény jó a magzatvíz mennyisége jó. Semmit nem találnak én azért nagyon aggódom. Mivel neten haskorfogat van megadva nekem meg csak fej átmérő és has atmerot néznek és azt mondják kb ugyanannyinak kéne lennie, fogalmam sincs mennyivel van pontosan lemaradva a korához képest. Két hét múlva kaptam időpontot magánba ahol lemerik amit kell (AC, HC, BPD, FL) de addig is olyan ideges vagyok. :(

2021. aug. 14. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a keze-lába akkora volt, amekkora a kora szerint kellett legyen, de a hasa 2 héttel kisebb. Azt mondták, kicsit sovány, pihenjek többet, akkor behozza a lemaradást majd. Szóval próbálj meg nem idegeskedni rajta, azzal teszed a legjobbat. Persze tudom, mondani könnyű... Nekem amúgy anyu azt mondta, én is hosszú, vékony baba voltam, mikor születtem. Anyukádat is megkérdezheted, hátha te is ilyen alkat voltál, és akkor nincs is akkora eltérés, egyszerűen ez nálatok genetika.


Sajnos a kérdésedre direktben nem tudok válaszolni. Nálam a pociját úgy mérték, hogy egy nagy ellipszist rajzoltak rá, és abból lett egy számérték, a leleten fejátmérő, fejkerület meg haskörfogat van fölsorolva.

2021. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Átmérőből kerületet számolni általános iskolás matek.
2021. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
#2, feltéve, hogy körről beszélünk. A magzat hasa tuti nem szabályos kör. Hogy itt pontosan hogyan közelítenek, az nem általános iskolai matek.
2021. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első köszönöm szépen a választ, megkérdeztem nekem anyukám és bátyám volt nagyon hosszú és nagyon vékony, az orvos is mondta, hogy genetika de ha az embernek gyerekéről van szó nehéz nem aggódni picikét sem. :)


Kedves második! Igazán édes, kedves hozzászólás, kutató vagyok Dr. fokozattal, szóval bármilyen megdöbbentő tudok kerültet számolni... de elmondom hogy egy ember testének keresztmetszete sehol nem lesz szabályos kör, sőt aki látott már ultrahang képet az tudja hogy ovális dologról beszélünk, ennek egy ki tudja melyik pontjából melyik pontjában átmérőből nem lehet kerültet számolni. Én tudom hogyan képezik le a képet UH-n, szerintem Önnel ellentétben úgy látom, lényegében, de érdekes módon az első válaszoló le is írta hogyan mérik le, amiből már kiderül hogy nem körről volt szó hanem ellipszisről, és nem az ellipszis átmnérőjét mérték le, hanem egy 2D-s képen a magzat hasának egyik oldaláról húztak egy vonalata másikra.

Ezentúl megnéztem nyilván minden külföldi orvosi szakirodalmat, és sehol nem mérnek hasi átmérőt mivel nem ez a szabályos, a fej és has körméret, fej átmérő és combcsont hossz az amit kötelező volna mérni ultrahangon, mivel fejlődési prombléma a HC és AC arányából kiszámolva avagy mind a négy érték alapján számolt becsült testsúly alapján következtethető. Az hogy nálunk a kötelező terhesgondozáson miért átmérőt néznek nem tudni, de erre még az interneten sincs referencia, ezért próbáltam meg itt feltenni kérdést. Nem tudom miért jó ilyen bántó és lekezelő hangnemben kommentelgetni másnak, de nem érdemes mert még végén magát égeti le vele.

2021. aug. 14. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, második vagyok, és kutató Dr.... adjunktus....
2021. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ja és még valami. Kutató doktorként nem a gyakorira jövök ha kérdésem van, hanem a szakirodalmat olvasom. A scifinder biztos pontosabb eredményeket ad. Ide csak röhögni jövök az ilyen kérdéseken.
2021. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az Ön kommentjére sajnos csak annyit lehet mondani: SZÁNALMAS

Adjuntus Dr, akinek nincs jobb időtöltése, mint gyakorin aggódó kismamákat bántani, ez embernek is szánalmas nem hogy Dr.nak.

2021. aug. 15. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem én kezdtem el verni a mellem hogy kutató dr vagyok..... kutató drként maga a kérdés szánalmas ami minősíti is azt a címet
2021. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze igaz, Ön elkezdett minden ok nélkül egy szamara idegen kismamát alázni ami természetesen nem minősíti Önt cseppet sem. Hogy abban éli ki magát hogy a neten anonim módon megaláz számára teljesen idegen embereket. Attól hogy valaki ide kiír valamit nem kell hogy ostoba legyen, lehet sok olyan van, de nem csak... mi sem mutatja ezt jobban, hogy érkeznek értelmes és hasznos válaszok is. És hát lássuk be Ön is itt van, szóval akkoe magát is ostobának tartja ezek szerint. Amenyiben nem az, és tényleg ez a legjobb elfoglaltsága amiért nagyon sajnálom, legalább szelektálja ki a tényleg ostoba kérdéseket mert itt bár Ön nem hajlandó belátni nem én voltam az aki tudatlan. Teljesen tisztában vagyok a magzat mérés módszereivel amit nálam nem alkalmaznak megfelelően, ezért semmiféle irodalomba nincs róla adat.. nyilván úgy kezdtem hogy pubmed,és orvosis tankönyvek...de ha ennyire ráér kötözködés helyett igazan utánanézhetett volna már ennyi időt alatt az legalább segítene. Persze hogy az Ön szavaival éljek nem ez volt a célja hanem hogy verje a mellét hogy tud kör kerületet számolni. Ez egy fantasztikus kepesseg valóban, főleg a mai világba ahol googlen barmitis megtalál bárki. Legyen már olyan kedves hogy az én címemet így ismeretlenül nem minositgeti, mi több engem sem. Mellesleg ha vajmi közé lenne az orvosi kutatáshoz nem a scifindert írogatna ide de ez már mellékes.
2021. aug. 29. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!