Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kezdtem el (7. hét)...

Most kezdtem el (7. hét) Gravidát (napi 1*) ill. Magne B6-ot (napi 3*) szedni és piros kiütések lettek rajtam, amik nagyon viszketnek. Sok lehetett a B6-vitamin?

Figyelt kérdés
2007. dec. 26. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a Magne B6-t elhagyni arra most még nem sok szükség van. Én egyáltalán nem is szedtem.
2007. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A magneB6nem nagyon válthat ki alergiás reakciókat,de különösebb kísérletezés helyett beszélj azzal az orvossal,aki mindezt felíta!Én a gravidát okolnám a kiütésekért.
2007. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Minek ennyi méreggel teli vitamint szedni ilyen korai terhességben? A magne B6 nem is szívódik fel rendesen. Én sosem szedtem terhesvitamint, inkább egészségesen táplálkozom. Sok gyümi stb...
2007. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás reakció. Szerintem, mielőtt bármit is elhagyná, konzultálj az orvosoddal, lehet, hogy nem a magnézium a hibás, hanem egy másik vitamin, ásványi anyag.
2007. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Gravidát nem okolnám, inkább szerintem a Magne B6 az amiből sokat szedsz. Eleve van a gravidában is. Én napi 1 Gravidát, 2x1 Magne B6-ot és 2x fél 3mg Folsavat szedek. Jó lenne tudni azt is , hogy hány miligrammos Magne B6-ot irt fel neked az orvos. Szerintem mindenképp csökkentsd az adagot legalább napi 2-re és a legkisebb mg-osat szedd! De beszélj az orvosoddal is.

Üdv.

2007. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értem minek a magne B6?

Csak nem görcsölsz? Még nem hiszem... Nekem az orvosom, most kisebb görcsöknél is azt mondta a 12.-ik héten, hogy még hagyjam, majd később ha nagyobb gond lesz akkor szedjem, most még korai, és lehet, hogy mire kéne nem fog hatni...

Próbáld meg azt abba hagyni, és ha még pöttyös vagy akkor a gravidát is, és ha elmúlnak próbálj másik terhes vitamint... Annyi van. De szerintem ha nem szedsz semmit, csak helyesebben étkezel az is sokat segít.

2007. dec. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A terhességi vitaminok lényege, hogy benne van minden amire szükségetek van. Szerintem ez mellé már semmilyen más gyógyszert ne szedj, ha mégis úgy gondolnád, előtte konzultálj az orvosoddal!

Üdv

2007. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik teli vagyunk Dr-okkal!

Ha rám hallgatsz, ne hallgass senkire:)csakis az orvosodra!

Ha ő írta fel mind a Gravidát, mind a Magne B6-ot, akkor szólj neki, hogy valamelyikre nyilván allergiás vagy, de az is lehet, hogy nincs köze egyikhez sem, lehet, hogy valami más miatt lett kiütésed(pl. valami ételtől, csak épp egybeesett a kettő). Nem értek hozzá, de szerintem érdemes lenne elmenni bőrgyógyászhoz, hogy csináljon allergiatesztet(bár az orvosod biztos többet tud mondani, mint én).

Nekem is kell szednem a Magne B6-ot(2*1), de terhesvitamint-amiről amúgy is én sok rosszat hallottam(ez persze csak magánvélemény)- nem mondta, hogy szedjek. Eddig hála Istennek semmi gondom sincs(persze nem vagyunk egyformák)!

Fő a sok zöldség-gyümölcs, és amibe sok vas van(máj, cékla, stb.)!

Sok sikert a bébihez:)

32.hetes Kismama

2007. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!