Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes megműttetnem az előző...

Érdemes megműttetnem az előző terhesség közben kialakult nagy köldöksérvemet a következő baba előtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni, mert elég sok orvosnál jártam már és sajnos nem segítettek, mert több magán doki azt mondta, hogy mindenképp meg kell műttetnem mielőbb még a következő baba előtt, de a kórházunkban a sebészeten pedig konkrétan ezt elutasította az orvos, mert szerinte felesleges csak ha már semmiképpen nem akarok babát. A probléma természetesen az, hogy a sérvkapu mérete alapján hálósan kellene, ami elvileg ugye nem tágul. Tanácstalan vagyok, főleg így hogy teljesen mást tanácsolnak elvileg hozzáértő személyek. Sajnos akkora a sérvem, hogy elképesztően zavar a mindennapi életemben. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy még hónapokig/évekig hurcolásszam magammal a hasamon amíg újból terhes nem leszek. (És utána is tovább egy darabig...) Ennyire erős a discomfort érzetem. Ha valaki volt hasonló helyzetben mesélhetne kicsit.

2021. aug. 21. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Civilektől kérsz tanácsot a saját orvosod helyett, aki látta,

látja, és szakszerű véleményt tud mondani?!

2021. aug. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem mikor megműtötték azt mondta az sebész, hogy 1 évig nem kellene teherbe esni, utána lehet (15x15ös hálót kaptam, a 2. terhesség alatt lett sérvem)

Én megcsináltatnám

2021. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen pontosan, mivel beleírtam, hogy több orvosnál jártam és teljesen mást mondanak. :) Nem tudom eldönteni melyikben bízzak. Mások tapasztalatai érdekelnek.
2021. aug. 21. 00:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es! :) Nekem az összes doki azt mondta egyébként, hogy hálósan nem műtenek meg, ha akarok még babát. Szörnyű, hogy mennyire sok féle vélemény létezik.
2021. aug. 21. 00:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én dokim is azt mondta, hogy 1 évet várjak, aztán lehet szülni. Nem szültem végül, de egybismerősöm igen, ugyanaz volt a dokink és minden rendben volt.
2021. aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2.terhességem után lett köldöksérvem. 4 hónapos volt a lányom mikot észre vettem. 7 hónapos mikor megműtőttek, hálósan.

Kiemelni alig bírtam a gyereket az ágyból, pedig nem vagyok hurka. De emellett a hasfalam is teljesen szétnyílt.

Amellett nekem nagyon el is vékonyodott a bőr a köldökkapuban,eleve bélgyulladásos vagyok, rengeteg összenővésem volt. Szóval nem volt kérdés a műtét.

2021. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!