Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatlan kismamák, titeket is...

Oltatlan kismamák, titeket is ijesztgetnek?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondta a háziorvosom,hogy volt olyan kismama aki elkapta , meghalt és az utolsó pillanatban még ki tudták venni a hasabol a babát és élt, de már volt olyan, hogy a baba sem élt...:(

Nagyon megijesztett

A kórházban külön kezelnek minket, mintha leprásak lennék.


2021. aug. 21. 21:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%
Jézusom,engem nem, szerencsére. Sőt a háziorvosom azt mondta be ne oltassam magam terhesen..Nem Magyarországon élek, és itt nem oltják a kismamákat. És nem is hallottam olyanról amiről te írtál.☹️
2021. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
50%
Külföldön élek. Itt kismamákat és szoptató anyukákat nem is oltanak
2021. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
31%
kismamát beoltják terheség elején,vetélés megm inden van.mindeki maga döcnse el,hogy beoltatja vagy sem. kismamákat nem szabad, kockázat miatt.
2021. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
71%

Egészségügyis közvetlen rokonom mesélt durvább sztorikat is, covidon dolgozott. Nem tartom helyesnek ijesztegetni ilyenekkel, de attól előfordulnak.

Nagyon sokan átvészelik könnyedebben, de attól, hogy nincs nagy hírverése, voltak esetek. Nem hiába gondolták meg magukat a kismamák olthatóságáról.

De! Ez nem azt jelenti, hogy te is oda jutnál. Előre nem lehet tudni ezt.

2021. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Annyira megijesztett!

Baratnom mesélte, hogy mivel ők is babát terveztek nem oktatták magukat, azóta már megszult, de külön tették az oltatlan szült kismamákat és kevésbé voltak velük vajúdás idején. Apás szülést akartak, de mivel a férje sincs beoltva így nem mehetett be, sőt látogatni sem mehetett az újszülött gyermekehez, mert nincs oltási igazolványa!

Ha nem is vagyok beteg, akkor miért kell úgy kezelni az embert, mintha leprás lenne?!?

2021. aug. 21. 21:47
 6/40 anonim ***** válasza:
83%
Milyen külföldi országban éltek ahol nem oltanak kismamákat, ha megkérdezhetem?
2021. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
26%

Nekem most van a tagabb ismeretsègi körömben több covidos is. Az oltottak hetekig döglődnek, az oltatlanok sima influenzàs tünetekkel megùsszàk. Ehiszem, hogy veletlen egybeesès, de ez is mutatja, hogy az oltas nem vèd 100%-ig.

Ha ijesztgetnek az etikatlan, nyugodtan szòlj ràjuk!

2021. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetes vagy? Ha még nem a "végén jársz", addig változhatnak protokollok! Oda tartoznál, ahol barátnőd szült? Kb félidőben érdeklődd meg, mi az eljárás ott, ahová menni fogsz! Ha nem mondják el külön, és nem akarsz oltatni, kérdezz rá az apás szülésre! Pl ha fizettek tesztet, és úgy mentek be, úgy mehet-e!

Nem mindenhol ugyanaz a szabályozás. Az előző időszakban csak a teszt alapján covidosokat különítették el, ami azért a nem fertőzöttek szempontjából teljesen érthető.

Akárhogy is döntesz, próbálj megnyugodni, és jó egészséget kívánok!

2021. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%

Nézd más szemszogbol. Az a te érdeked hogy külön kezeljenek mert akárki lehet hordozó de az oltottaknal a betegség lefolyása enyhébb. A döntés is a tiéd, ha akarod beoltatod magad ha nem nem, bármit is mond a háziorvosod.

Én dolgoztam covidon és ugye, mint egészségügyis nekem most már kötelező is az oltás de én a látottak alapján nem is bánom, hogy már egy ideje megkaptam.

2021. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
60%

Nem ijesztgetés. Nálunk a városban több kismama halt bele a covidba, többnyire koraszülött babákat hagytak hátra...

Én terhesen (1. trimeszter) voltam covidos, azt mondták, vagy megmarad, vagy vetélek. Gyógyszert nem kaptam, akkor adtak volna, ha annyira rosszul vagyok, hogy bekerülök kórházba, de akkor nyilván senkit nem érdekelt volna, hogy a babával mi lesz.

2021. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!