Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Jodid 100 tablettát érdemes...

A Jodid 100 tablettát érdemes még elkezdeni szedni a harmadik trimeszterben?

Figyelt kérdés

Amennyiben igen, nem áll fönt a jód túladagolásának veszélye, ha csak napi 1-et szedek be?

28+1 hetes kismama.


2008. dec. 10. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, mindenképp érdemes, mert a jód folyamatosan kell a szervezetnek, ráadásul, ha 200 mikrogrammot vennél magadhoz, az sem lenne sok, mert többre van szükség kismamaként.

De én a szintetikus helyett a Jódaqua-t ajánlom neked, az szívódik fel a legjobban, mivel a természetes gyógyvízben található meg. 1200 ft egy kis üveggel, de napi egy mokkáskanál kell csak, így a 2 dl = 3-4 havi adag!

2008. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, már nagyon vártam, hogy írjon rá valaki,mert úgy tűnik nem igazán ismerik a jótékony hatását a kismamák. A rádióban ma hallottam, hogy mennyire fontos lenne a terhesség alatt is és szoptatás alatt is a jód pótlás.A konkrét gyógyszerre azonban nem tértek ki.
2008. dec. 10. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a harmadikban vagyok. Nem szedek jodid 100.-ast, csak elevitet, magneb 6-ot, vasat és folsavat. Védőnő se és a dokim se mondta hogy szedjem. Remélem nem lesz gond! Így is mostanság azon filózok, hogy vajon minden rendben lesz, nem e sok az a vitamin amit szedek, vagy elég e annyi vitamin amennyit magamhoz veszek.

29 heteske

2008. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elevitet én is szedtem, de csak a 21. hétig. Most a Magne B6-ot a vasat és folsavat szedem(az orvosom ezeket szükségesnek tartja).A jódról nem mondott semmit, de írtam egy másik orvosnak, aki a napi 2x1-et javasolta a Jodid 100 tablettából.Szóval jó lenne ha az orvosok egyértelműbb magyarázatot adnának, hogy mit szedjünk és mit ne.

Hát én ma úgy döntöttem, hogy elkezdem a Jodid 100-at is szedni.

2008. dec. 10. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok.

Jó lenne tényleg ha megmondanák, hogy mit lehet és mit nem...

Én még most is szedem az elevitet. :)

Mennyi volt a babád AC:, FL, BPD, Súlya ? 28 hetesen

2008. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nyugodtan szedd!

A Gravidában egyébként van is jód, nem véletlenül!!!

2008. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utoljára a 27. hét utolsó napján voltam UH-on, de sajnos nem jegyeztem meg a méreteket, csak azt tudom, hogy a gép szerint a baba összes mérete a 29. hétnek felelt meg és a súlyát 1.300 g-ra saccolta. Legközelebb 23.-án megyek megint, az már a betöltött 30.hét lesz.Azt mondta az orvosom,hogy vigyek Pendrife-t és rátölti az adatokat, hogy itthon nekem is meglegyenek. Gondolkodom még egy 4D UH -án is. A 23. héten voltam már és kiváncsi vagyok, hogy mennyit változott azóta a kisfiam.
2008. dec. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!