Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Totál zárt mehszajnal hogy...

Totál zárt mehszajnal hogy folyik el a magzatviz?

Figyelt kérdés

Csak szivárog ugye?

Nem csattan a járdán? :D


2021. aug. 28. 13:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Orvosként szerintem több méhszájat láttam életemben, mint te. És te vagy itt az, akinek halvány lila fingja sincs a saját testéről.

A nyakcsatorna az egy CSATORNA. Van neki egy belső meg egy külső nyílása és nem tud teljesen bezáródni (max műtétek után még idős korban, de az okoz is némi problémát).

Az, hogy a menzesz alatt kinyílik, az annyit jelent, hogy az 1-2 mm-es nyílásból lesz 3-4 mm....


És ha megreped a burok, akkor természetesen kifolyik a magzatvíz függetlenül attól, hogy zárt a méhszáj, mivel a zárt nem azt jelenti, higy össze van forrva, hanem azt, hogy nem fér át rajta egy ujj...


Az pedig, hogy szivárog vagy ömlik, mint a filmekben, első sorban attól függ, hogy hol reped meg (a méhszáj területén vagy feljebb), és hogy illeszkedik-e a koponya. Ugyanis ha be van illeszkedve a fej, akkor értelemszerűen nem tud annyi víz elfolyni, mert az tömíti. Ha meg fent van a francban, akkor tud rendesen ömleni a víz.

2021. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát persze, itt mindenki orvos 🤦‍♀️
2021. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Akkor ne hidd el, hogy ofvvoss vagyok, lesem szarom. De attól még nekem van igazam, csak meg kellene nézned egy-két képet egy méhszájról.

Szerinted ha zárt, mégis hogy raknak fel terhességmegszakítás előtt dilapant? Szerinted hogyan raknak fel méhen belüli eszközt olyan nőnek, aki épp nem menstruál?


Javaslom nézegetésre a beautiful cervix project oldalt.

2021. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg te olvasgass kicsit a nyákdugóról pl... Amúgy senki nem mondta hogy full zárt a méhszáj, de ezek szerint az orvosi egyetemre már nem kötelező a szövegértés 🤔 De ameddig nincs nyitva a méhszáj minimum 1 ujjnyira, nem távozik a nyákdugóm, addig nem tud a "járdán csattani" a magzatvíz, ahogy a kedves kérdező fogalmazott!! De mindegy is, okos enged! Törlöm a kérdést, a szép nyelvezethez külön gratulálok ;)
2021. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

És szerinted a nyákdugó megakadályozza, hogy egy teljesen híg, vízszerű valami kifollyon? A nyákdugó, ahogy a nevében is benne van, nyák. Nem egy parafadugó.

Ha te nem is, legalább a többi olvasó elhiheti, hogy bizony folyhat a víz teljesen zárt méhszáj mellett is, és még csak nem is ritka.

Klinikán hetekig obszerváltunk olyan nőket, akiknek korán, 24-32 hetesen elfolyt a magzatvize, és marhára nem akadályozza meg holmi nyákdugó.

Az okos beismeri, ha téved, te erre úgy látom, képtelen vagy.

2021. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg én végig zárt voltam, aztán pont így indult, hogy éjszaka arra keltem, hogy egy irdatlan nagy tócsában fekszem.Előtte való napokban nem volt semmi jóslóm, nyákdugóval sem találkoztam. 8 óra vajúdás után császár lett (előző császár miatt), mert semmit nem tágultam.
2021. aug. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16!


Ugyan így jártam 2016-ban.


Totál zárt méhszáj, a doki el se érte, amikor vizsgált!

Teljesen zárt voltam, se tágulási vérzés, semmi.


Otthon éjfélkor Niagaraként elfolyt az összes magzatvizem.


Másnap 11:40-kor császároztak. Oxival se tágultam semmit, pedig apás szülésre készültünk!!

2021. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!