Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha sok csillag van?

Baj ha sok csillag van?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy az baj ha van pár csillag a vérvételi pappiron?

GOT

GPT

Koleszterin

Triglicerid

EOS %

PLT

Vörösvértest

Laphámsejt

Baktérium

Kerekhámsejt

Fehérvérsejt

Baktérium es a Fehérvérsejt ami eltér kicsivel többel amennyinek kellene lennie.

11 hetes vagyok


2021. szept. 1. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor a terhesség okozza az eltéréseket és nincs baj, legalábbis nekem rengeteg érték nem stimmelt és azt mondták nem baj, szülés után helyreállt.
2021. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi az az eltérés. A baktérium a vizeletben nem túl jó. A fvs és laphámsejt se.
2021. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Baktérium 66.80 a 50 helyet

Laphamsejt 11 a 1 helyett

2021. szept. 1. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapni fogsz rá valamit. Valószínűleg antibiotikumot.
2021. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2021. szept. 1. 16:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 61-es baktériumszámnál mondták hogy az még oké. 150 körül kaptam antibiotikumot (állítólag 100 fölött protokoll adni).

Azért arra is figyelj, hogy megfelelő legyen a vizelet-gyűjtés: előtte megmosakodni lenn, ne az első vizeletet fogd fel (a húgyútban vannak baktériumok, amit az első adag vizelet kimos), középsugaras vizeletből kb 1-1,5 dl kell.


A fehérvérsejt se igazán jó a vizeletben, mert akkor lehet valami komolyabb fertőzés áll a háttérben. A doki majd megmondja.


A trigliceridek, koleszterin normális ha magasabb terhesség alatt (nőgyógyász és endokrinológus egybehangzó véleménye), de azért nem kell disznózsírt szalonnával enni, amikor teheted, étkezz egészségesen.

A vörösvérsejtszám szintén sajnos normális ha alacsonyabb (gondolom ez áll fenn), arra vasat kellene szedni, mert innen csak rosszabb lesz a következő trimeszterekben.


A GOT, GPT akár gond is lehet mert azok a májműködésre utalnak. Persze majd az orvosod megnézi, pontosan mennyivel vannak felette (alatta?), és ezt gondnak találja-e, főleg ha a teljes képet nézi.

Mindenképp mihamarabb menj el egy megbízható(!) dokihoz hogy kiértékelje!

2021. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!