Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a következménye szülés...

Mi a következménye szülés szempontjából,ha pont lejárt a tb-m?

Figyelt kérdés
GYES-en voltam, ami lejárt, viszont 33hetes terhes vagyok. Telefonos ügyfélszolgálat egy 0, nem tudom elérni, hogy mi a teendőm. Mi történne, ha hamarabb beindulna a szülés,de még nem sikerült elintézni?
2021. szept. 6. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetni kell, havi 8 ezer a tb, szülés után újra gyes és 3 évig megint nem kell fizetned.
2021. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tb-t utalni is tudod egy számlaszámra ahol a közleménybe (most nem akarok hülyeséget mondani) az adóazonosítót vagy a taj számot kell beírni. Nem tudom pontosan melyiket.
2021. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van valahány nap amíg még biztosított vagy. Ha az lejár küldik a csekket, amit be kell fizetned.


Kormányablakhoz menj be, ha telefonon nem sikerül elérni.

2021. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ellátnak tb nélkül is, szülést levezetik, de visszamenőleg ki kell fizetni.
2021. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

“NAV Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla” megnevezésű,


10032000-06055826


számlaszámra kell átutalni a 408-as adónemkódú egészségügyi szolgáltatási járulékot


havi 8000 forint egészségügyi szolgáltatási járulék összegét.


(Közleménybe mindig adóazonosítónkat tüntessük fel átutaláskor!)

2021. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
A NAV küld egy hivatalos levelet, amibe le is írják, hogy melyik naptól szűnt meg, és hogyan tudod befizetni. Csekket is küldenek, ha postán fizetnéd be.
2021. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,most tudtam meg, hogy már nem kell lejelenteni, automatikusan "tudja" a rendszer és küldik majd.
2021. szept. 6. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!