Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg éjszaka indul be a...

Tényleg éjszaka indul be a legtöbb szülés?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Olvastam errol egy cikket,hogy vajon mi lehet ennek az "oka" elvileg az oskorra vezetheto vissza,amikor a ferfi nap kozben odavolt vadaszni,stb, es addig egyedul volt a no,es mivel ha egyedul szult,megvolt ra az esely,hogy valami allat megtamadja,nagyon sokan "visszatartottak" (?),hogy akkor szuljenek meg,amikor ott van a ferfi is. Kicsit ertelmetlenul irtam le,de ha jol remlik,valami ilyesmi volt a cikkben. Hogy mennyi az igazsagalapja,nem tudom. 😅
2021. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Én azt figyeltem meg, hogy az eső inkább este esik. Hm.
2021. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes amit az első ír, nem hallottam még róla. De azóta annyi idő eltelt, fura, ha a testünk még mindig ahhoz alkalmazkodik :D

Különben erről maximum egy hatalmas nagy felméréssel lehetne "pontos" statisztikát készíteni.

Nekem mondjuk hajnalban indult be, 35 hetesen így visszatartották és 37. héten reggel indították be :D szóval ha valakinek nem is éjjel/hajnalban megindult szülésből született a gyermeke, az se jelent semmit.

Na meg van, akinek olyan gyengék a fájások az elején, hogy nem si veszi észre, hogy mikor kezdődött pontosan :D

2021. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én is csak olvastam, hogy valami statisztika szerint gyakoribb, hogy késő délután, este vagy éjszaka indul, de hogy abból mikorra lesz baba, az ugye inkább már másnap. És azt a magyarázatot is hallottam már, hogy a sötét biztonságosabb lehetett a szülő nőnek.

Egyébként elég sok mindenünk megmaradt az őskorból (vakbél, bölcsességfog :))... meg a pszichológusok szerint van is ilyen, hogy kollektív (pl. "kelet-európaiak") vagy családi emlékezet, ami hat az egyénre még akkor is, ha nem ismeri a felmenői történetét.

Nálam stimmelt az éjszakai indulás reggeli szüléssel (ki tudja, talán pont mert olvastam? :D), de azért volt ismerősöm, akinek reggel indult és nappal szült. Lehet, akkor meg épp front volt :)

2021. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
a természetben élő állatokkal is példáznak akkor születnek őzgidák-vadisznok,kis rokák is afrikába is akkro születnek elefántok. vannak,hogy reggel szülés beindul este meg van baba
2021. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem delelott indult el, este 9kor lett meg a fiam,anyukam velem es hugommal is delutan korul ert be korhazba,hajnalban szulettunk,egyik unokatesom szinten ejfel korul szuletett,de delutan ertek be korhazba,a masik uncsim viszont koradelutan szuletett. 1.vagyok.
2021. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

1-es válasszal szemben én reálisabbnak tartok egy másik magyarázatot. Napközben általában jön-megy az ember, este viszont lefekszik aludni, és 6-8 órán át többé-kevésbé nyugalomban van. És szerintem ez a nyugalom elősegíti, hogy meginduljon a szülés.

Gondoljunk arra, hogy más testi szükségletünk/tünetünk is háttérbe szorul, ha lótunk-futunk, aktívan tevékenykedünk. Pl. az éhségérzet is akkor erősödik fel, ha hazaért az ember, ha befejezte a fizikai tevékenységet, ha lepakolt, ha leült pihenni. Általában a fáradtság is akkor jön ki az emberen, ha már hazaért, nem akkor, amikor a boltban cipekedik.

2021. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Én este nyolcra mindig megszültem. Igyekeztem nappal lerendezni. Az ember éjjel alszik. Ezzel viccelődtem egész terhességem alatt. Sőt, határozottan állítottam hogy nem szülök éjjel.
2021. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem hajnali ketto korul indult, es kivetkezo nap reggel negyed 6-ra lett meg az elso. A masodik este 11-kor indult be, (bar mar del korul jott 1-2 erosebb osszehuzodas) es szinten negyed 6-kor szuletett reggel.
2021. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, még nem gondolkodtam ezen...

Nekem is éjjel indult meg. :)

2021. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!