Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon ez mitől lehet? Tudom,...

Vajon ez mitől lehet? Tudom, nem vagytok orvosok, de hátha lesz segítségem.

Figyelt kérdés
Nem tudom jó kategóriába írtam -e, de hátha. 10 hetes terhes vagyok. Kb. 3 napja folyamatosan hallom és érzem a fejemben a szívverésem, tudom kicsit fura. Alig bírok tőle aludni is, mert folyamatosan hallom, annyira lüktet. A vérnyomásom teljesen normális. Tegnap volt egy erős migrénes fejfájásom, azt hittem erre készült az a lüktetés, de még mindig hallom és érzem. Miért lehet ez? Lehet köze a terhességhez?

2021. szept. 11. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, nekem magas vérnyomásnál és fejfájásnál jelentkezik. Vagy esetleg ha pont úgy fekszek vagy izgulok. Utóbbi esetben konkrétan a fülemben hallom
2021. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bizonyos pózokban fekve szokott ilyen lenni nekem is és elég zavaró , én hipochonder is vagyok.
2021. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem eddig soha nem volt. Nem tudom mitől lehet.
2021. szept. 11. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy / voltál feszült , ideges , kimerült mostanában ?
2021. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, 1.-2. trimeszterben. Nem tudtam délután aludni, úgy vert a szívem. A vérkeringésed nagy változásokon megy keresztül, a szívednek erősebben kell pumpálnia a vért, ami alapból több, nő a méhed, fejlődik a magzat.


De nagyon fontos(!) hogy mérd otthon rendszeresen a vérnyomásod, ha eddig nem volt otthon készülék, érdemes egyre beruházni. Nekem teljesen normális, kb. 115/75-ös vérnyomásom van végig a terhesség alatt de sok ilyen "kiugrik a szívem" időszak volt. DE mivel van itthon vérnyomásmérő, mindig meg tudom nézni, hogy ja, oké, akkor nem azzal van a gond.

A magas vérnyomás terhesen nem vicc, ezért fontos figyelgetni.

2021. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es: Kimerültnek kimerült vagyok mert közben dolgozom is. Kicsit feszült is vagyok, mert pár nap múlva esküvőm lesz, szóval lehet ez is közre játszik.
2021. szept. 11. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:

4-es vok. Gratula az esküvőhöz!

Akkor azért van jó néhány (pozitív is ) stressz faktor , szerintem beke játszik.

2021. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a pulzusszinkron tinnitus lesz, keress rá.
2021. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4-es: Köszönöm szépen! :)
2021. szept. 11. 15:57
 10/14 anonim ***** válasza:
akkro munkahelyed,esküvőd is okozhatja.kismama esküvőd lesz?
2021. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!