Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek babaja...

Van itt olyan akinek babaja has korfogata kisebb volt átlagnál a harmadik trimeszterben? Mennyivel es lett belőle valami baj?

Figyelt kérdés

#magzat haskorfogat #vékony baba
2021. szept. 21. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
ezek csak beslések semmi baja nem lesz babának
2021. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, korábban is született és kisebb súllyal. De megnőtt kint, minden rendben volt. Az sem mindegy, hogy pár mm, vagy hetekkel kisebb. Hányadik hét, mekkoranak mérték?
2021. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámat is kisebbnek mérte az orvos,de azt mondta itt már beleszól a genetika is.

Fiam is kicsi súllyal született, én is.

Egyikőnk sem érte el a 3000grammot.

Majd kint megnő.

Hány hetes vagy és mekkora lett a baba?

Nekem a menstruációhoz számolva pontosak az eredmènyeim,de a 12.heti genetikai ultrahanghoz képest elmaradt 1-1,5 hèttel a baba.

Ott meg nagyobbnak mérték és átírták ahhoz mérten a szülés dátumát,de most meg nem stimmelnek az adatok

Szóval azt se tudom hány hetes lehetek.

Minden okés lesz,nyugi!

2021. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem végig mióta nézik kisebb neki a pocakja, 24. Heten kb 2 héttel már kisebb volt akkor 18.22 cm, de azt mondták genetika csak mert minden rendben. Aztán 27. heten 21.95 cm volt, aztán 32. Heten 25.6 cm. Hízik folyamatosan egyébként. Csak mivel a BPD meg már az eleje óta nagyobb kicsit, meg az FL is, mindig azt veszi az orvos hogy annyi idős amekkora BPD és ahhoz képest meg így megjobban elmarad a hasa. Most 35 hetes vagyok és ma megyek megint kontrollra. Nézik folyton az áramlást méhlepényben köldökzsinórban meg a méhlepény állapotot de eddig mindig minden szép és jó volt. Írták fel doxiumot ami javítja a méhlepény keringést biztos ami biztos alapon.
2021. szept. 21. 10:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk se volt senki 3 kg felett nagyon, tesóm 41. Hét végén született 3 kgval, szüleim 2.8 kg körül.
2021. szept. 21. 10:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet simán csak genetika,nyugi.Tényleg kisebb kicsit, nekem 32 hetesen 289 volt. Én is most vagyok 35 hetes , holnap után megyek uhra. Majd megírod a méreteket?
2021. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál a 36. héten látták kisebbnek, azt javasolta a doki, hogy hetente kétszer menjek ezután NST-re, és ha baj van, megindítják a szülést. Következő NST-n szóltam az ottani dokinak, hogy mi a helyzet, megnézték megint uh-n, ott azt mondták, hogy jók a méretei. Aznap ezektől függetlenül megszültem (37+1 hetesen), 2650 gramm lett. Kint szépen meghízott, havi 1300 grammokat.


Kislányomnál egyik szonográfus mondta csak, hogy le vannak arányosan maradva az értékei, ő is 37+1 hétre született, 2590 grammal. 5 hetes, szintén 1300 grammot hízott már. Ha az áramlás jó, meg minden más érték, szerintem akkora gond nem lehet. Lehet ez genetika is. Itt kint meg szépen meghízik. :)

2021. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát a mai értékekkel sajnos nem leszek előrébb nagyon. Magánba merik le rendesen méreteit, a terhes gondozáson nálunk a fej és has átmérőt nézik nem pedig a korfogatot... és ha kettő nem ugyanannyi a 30-32.heten akkor hívnák vissza. De azt hogy mennyit változott 30. Még 28. Hét között mikor voltam itt utoljára az végülis fog látszani... De már annyira unom állandóan stresszben vagyok ezek miatt a hulye méretek miatt :(. Mivel a hasam se olyan hatalmas mint sokaknak meg hizni se hiztam csak kb. 7kgt másról se szól a 28. Hét óta az életem mint méricskélésről és idegeskedésről.A haskorfogatom mondjuk magához képest nő szépen hetente minimum 1 cm de csípőm széles és hasam elég kis szolid kerek.
2021. szept. 21. 10:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek irom a te babád pocak méreté teljesen tökéletes a 32. héten. Ha rendben fejlődik a babám akkor enyémnek most kéne annyinak lennie:D
2021. szept. 21. 10:45
 10/13 anonim ***** válasza:
A szintén 35 hetes vagyok. Ne aggódj, max kisebb lesz,nem lesz 3-3,5kg. Nekem viszont korábban jottek a gyerekeim, így súlyra nekem is csak 2700 körül voltak, igaz jó pár héttel (6)korábban, de ígyis megnőttek szépen.
2021. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!