Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fáj a szülés?

Mennyire fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Eléggé félek tőle 😬
2021. szept. 22. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Fáj. Ehhez szoktasd magad. Belehalni nem fogsz. Készülj rá, terhestornázz, légzőgyakorlatok stb. Esetleg iratkozz be egy szülésfelkeszítőre, ott eloszlatják a kételyeidet :)
2021. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon. De gondolj bele, mindenki megszül így vagy úgy. Egyszer úgyis meglesz a baba, szinte mindegy mennyire fáj, mert meg kell születnie és kész. Ott sincs visszafordulási lehetőség, mindenki kibírja :)

Én kétszer szültem, hüvelyi és császár útján is. Egyik sem volt jó, de már csak emlék.

2021. szept. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon. Ez ilyen, ki lehet bírni, bár ott, abban a pár órában tényleg úgy érzi az ember, hogy kibírhatatan.
2021. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Az első oxitocinnal nagyon fájt. A második háborítatlan szülés volt, sokkal kevésbé. A mentális része nekem meghatározóbb volt. Az elsőnél elvették a kontrollt (infúzió, kötelező fekvés, oxitocin, hasbakonyokles, gatmetszes, irányított kitolas), az volt a rossz. A második nyugis volt, otthon vajúdtam, gyertya, meleg víz, setalgattam stb. Na az klasszisokkal jobb volt (kórházban szültem, de gyakorlatilag csak arra mentunk be, hogy kipottyant belőlem a baba, esélyt se adtam semmilyen beavatkozásra).
2021. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nagyon fáj! Míg nem szültem úgy voltam vele biztos nem úgy van ahogy mondják.. Hat de! Sőt. Soha életemben nem éreztem olyan erősségű fájdalmat. Most 6 hónapos vagyok a második babammal, és Enis nagyon felek, pedig tudom mire készüljek fel
2021. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elmondhatatlanul de nem kibírhatatlan, hisz mindenki itt van 1 2 3 gyerekkel. Fájni fog, de ne aggódj nem lesz semmi baj, egy ponton úgy fogod érezni, hogy "jó oké, kész ennyi, nem bírom, kiszállok" de ezt ugye nem lehet, olyankor kell nagylevegő és csak a babára gondolni, hhogy érte csinálod és megtudod csinálni.
2021. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Annál is jobban.
2021. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Fáj

De kibírhatófájdalomcsillapító nèlkül is annyira, hogy 2. Gyerek is lett..


Nincs èrtelme félni.... a félelem miatt tud rosszabb lenni

2021. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Fáj, de túl lehet élni 😉
2021. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiába magyarázza neked bárki, hogy mennyire fáj, mert úgysem tudod elképzelni. Ezt csak az tudja, aki már szült. Nyilván túl lehet élni, mert nem halsz bele, de rettenetesen fáj. A végéről még az emlékeim is homályosak, annyira fájt. Én úgy készültem rá, hogy bármi lesz, ki fogom bírni.
2021. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!