Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A menstruációtól számítva...

A menstruációtól számítva vagy a számítógép számításának hogyjek?

Figyelt kérdés

Teherbeesésem előtt fél évig nem jött meg rendesen a menstruációm, ezért a nőgyógyászom nem tudja pontosan kiszámolni, hogy mikor fogok szülni, mert a baba 34+ hetesnek néz ki de ő egy teszt alapján 32 hetesnek számítja ki. A baba 2350 g, makk egészséges.

De ha nem jött meg rendesen a menstruációm hónapokig akkor nem az után kellene számolja, nem?

Járt már így valaki, aki tud erről valamit nyugodtan mesélje el.

Most lesz az első gyermekem, szóval nincs sok tapasztalatom.


2021. szept. 22. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy marad ki teherbeesés előtt, így én se tudtam számolni. A terhesség megállapításon a doki a méretek alapján mondott egy kort. Aztán a 12 hetes genetikai uh-on mondtak egy még pontosabbat, ami csak 1 nappal tért el. Valahol olvastam, hogy egy bizonyos terhességi hétig meg tudják mondani a embrió/magzat korát a méretek alapján, de utána már nem egyforma ütemben növekednek. Nem emlékszem a terhességi hétre. De javítsatok ki, ha rosszul emlékszem!
2021. szept. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyes én is így tudom, és a 12.hetig fejlődnek ugyanolyan ütemben az embriók.


Tehát az akkor mért méretei alapján meg lehet mondani a szülés dátumát,korrigálnak a baba méretein és nem az utolsó menstruációt veszik alapul ha a méret kisebb vagy nagyobb mint 1 hét az utolsó menstruációval számolva


Neked akkor nem mondták?

2021. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ma reggel voltam uh-on, azt mondta a doki mérés közben, hogy 19+1 hetesnek felel meg. Ez pontosan annyi, amit a 12 hetes uh alapján számolunk. Így 19 hetesen még mindig pontos a mérés.

De arra én is kíváncsi lennél kérdező, hogy neked a korábbi ultrahangokon nem mondtak terhességi kort? Mi van a kiskönyvedbe írva szülés várható idejénél?

2021. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg is találtam! Van egy applikáció: PregHello. Ott írnak hétről hétre új infókat. Nagyon hasznos kismamáknak. A lényeg, hogy azt írja, hogy a “20 hétig minden magzat közel ugyanakkora, egyéni eltérések majd csak most, a 20. hét után jelentkeznek.”
2021. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szülés ideje október 30, eddig erről volt szó. Most hirtelen megint a menstruációmra akar hagyatkozni és számolgatni, ami nekem nagyon pontatlan volt fél évig. Hol volt-hol nem. A számítógép 34+ mutat, ő meg 32+ számol. Ezért zavarodtam össze
2021. szept. 23. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!