Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap a számítógép kikapcsolá...

Tegnap a számítógép kikapcsolása után a gépben maradó áram megcsapott, mikor a fedő borításhoz értem.14 hetes vagyok, el kellene mennem ügyeletre szerintetek? Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Nem nagy volt a feszültség, de a bal kezemet rendesen megrázta. Még a csuklóm alatt az ütőér is hevesen remegett.
2013. aug. 17. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ártott volna a babádnak, de ha attól nyugodtabb vagy akkor menj be és nézesd meg minden rendben van e. A gépet pedig szereltessétek meg!
2013. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem kell menned ügyeletre. Miért kéne? Nem a gépben maradó áram csapott meg (fizikaóra?) hanem egyszerűen a statikus feszültség, fel voltál töltődve. Semmi köze a számítógéphez (vagyis, annyi, hogy ott sültél ki - ha a kádat fogod meg, az rázott volna meg).


A terhesség meg aztán végképp lényegtelen szempont, a feszültség nem kezd el keringeni benned :D

2013. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kedves utolsó! Tájékoztatásként mondom, hogy a gépben a kikapcsolás után marad még áram. Nézz utána! A statikus elektromosság pedig maximum csìp, de soha nem ráz. Van különbség áramütés és statikusság között. Az áram persze nem kering, de végigfut a testen, így nyílván a baba is kap belőle valamennyit. :-)
2013. aug. 17. 08:41
 4/11 anonim ***** válasza:

"Tájékoztatásként mondom, hogy a gépben a kikapcsolás után marad még áram."

Marad bizony. A tápegységben. De hogy a fenébe tud megrázni a GÉPHÁZ? Több ember is írta már ezen az oldalon, hogy megrázza a számítógépe ha hozzáér. Én elég sok trágya számítógéppel találkoztam már, de a háza egyiknek sem rázott! Ott valami nagyon nem stimmel...

2013. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kiscsillag7906 ***** válasza:
Szia. Én 28 hetes terhes voltam mikor a keverőtárcsás mosógépünk megrázott, mikor ki akartam szedni belőle a ruhát. Az egész testemen éreztem. Semmi baj nem lett tőle, makk egészséges az 5 éves fiam. De ha gondolod nézesd meg magad.
2013. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen, igazad van, marad benne feszültség, hiszen teljesen sosem áll le (különben nem tudnád bekapcsolni).


Azonban, ez sosem fog a gépházon keresztül megrázni (kivéve persze, ha zárlatos a tápegység, és a másik kezeddel fogod pl a földelt radiátort).


Statikus feszültség pedig éppen ugyanúgy ráz. Erősen kétlem, hogy a kezedben egy feszültségmérő lenne beépítve, hogy mérd ami éppen megrázott :)


A gép, ha valóban ráz, akkor az már nagyon meg fog rázni. De nem a gépház.

2013. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a mosógépünk volt ilyen, ha a kádhoz és a mosógéphez egyszerre értem rázott. (Ez nem normális, de megtanultam, hogy nem nyúlok a kettőhöz egyszerre és nem érdekelt a dolog.) Aztán terhes lettem és az volt az első, hogy megszereltettük. Egyrészt még véletlenül sem szerettem volna ha terhesen megráz, más részt engem csak megcsíp ha a gyerek nyúl hozzá ő viszont ott marad. A másik pedig, hogy csak kicsiket rázott, de mi van ha valami végleg be döglik rajta és egy nagyot fog rázni. Az semmi esetre sem normális ha egy háztartási gép külső borítása ráz. (nem pedig csak feltöltődik)
2013. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A konnektor nincs földelve, de az elosztó elméletileg igen...
2013. aug. 17. 09:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Velem pont a héten történt, hogy megrázott a mosógép a nagyiméknál (öreg ház, földeletlen vezetékek...). Épp szálltam ki a kádból, és megkapaszkodtam benne, és a csuklómig kb én is éreztem rendesen a zsibbadást még 1-2 óra múlva is. 34 hetes vagyok, és semmi gond nincsen szerencsére. Addig, amíg nem marad látható nyoma, nincs égési sérülés, nem estél el, a babának sem lesz baja, ezt az infót kaptam. Akkor lehet gond, ha annyira ráz, hogy el sem tudod engedni...
2013. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most visszaolvastam a kérdésem. Már 1.5 éves a fiam :) Nem volt gond belőle!
2015. jún. 24. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!