Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen 4,03mm embrió vagy...

7 hetesen 4,03mm embrió vagy 6 hetes lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

10 évig fogamzásgátlót szedtem, mely által 28 napos ciklusaim voltak. Amint abbahagytam a gyógyszert,azonnal összejött a baba, a nemvárt napján 2 erős pozitívat teszteltem. Ma voltam első ultrahangon. A menstruáció első napjától számítva 7+1 hetes lenne ám az ultrahangon 4,03mm embrió látszódott, szívhang nem volt. Az orvos szerint ez 6+1 hetesnek felel így meg és minden a legnagyobb rendben van. Szerinte 7mm előtt nincs szívhang.


Viszont így hogy lehet hogy már nem várt napján pozitív volt a teszt???? Ha később volt 1 héttel peteérés, 1 héttel utána már ki is mutathatta a teszt?

Menjek másik orvoshoz? Ez az orvos azt mondta 12.heti Uh a következő.



2021. szept. 27. 19:36
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
4 mm nálam 6+1 héten lett mérve, és volt szívhang.
2021. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Tényleg pici és az sem jó,hogy nem volt szìvhang. Nem tudod mikor volt ovulàciód?
2021. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

Nekem 6+3-nál volt 5.7 mm embrió szívhanggal.

És államiban, tehát nem egy fancy magánrendelőben sikerült 7 mm alatt szívhangot hallgatni...

Szerintem menj el 1 hét múlva másik orvoshoz.

2021. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Holnap elmegyek másik orvoshoz mert nem vagyok nyugodt. Addigra látható lehet majd valami növekedés?
2021. szept. 28. 09:07
 15/51 anonim ***** válasza:

Igen, ha él, akkor valami növekedésnek látszania kell. Kérdés, hogy ez a nagytudású orvos mennyire pontosan mért az előző vizsgálaton.


Írj majd, hogy mit mondtak ma. Sok szerencsét 🤞

2021. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon bízok benne hogy ez a doki akár majd szívhangot is tud mutatni!
2021. szept. 28. 09:23
 17/51 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha csak tegnap voltál, akkor nem biztos, hogy bármi növekedés fog látszani, hiszen annyira picike még :)

Ezért is szokták legalább egy hét különbséggel nézni, mert addigra megduplázódik a pindurka. Szóval ha csak szívcsőpulzálás lesz, már az is okot ad a reményre.

Annyit elmondanék még, hogy nekem is egy héttel kisebbet mértek a ciklusomhoz képest, pedig annyival később biztos nem volt peteérésem. Először azt hittem, hogy 6+3-nál megyek, és akkor mondott az orvos 5 hetes terhesnek. Akkor még csak szikhólyag volt, egy héttel később már volt ez a kis 5,7 mm-es embrió szívhanggal. A 12 hetes UH-n meg 10 nappal kisebbnek mérték mint a számított (és azóta is mindig). Úgyhogy van olyan, hogy pár nappal később van peteérés mint a középidő, és még azon kívül is kisebb az embrió/magzat.

Nagyon szorítok.

13, 15 voltam :)

2021. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Amiatt aggódok mert a nem várt napján teszteltem ugye és ha ilyen pici akkor még nem mutathatta volna ki...

Nem értem miért mondta hogy minden rendben. Nagyon nagyon bízok benne hogy a másik orvos holnap jókat mond majd,meg hallok szívhangot

2021. szept. 28. 13:03
 19/51 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el, az aktus és a teszted között?
2021. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Jó döntés a másik orvos...en is így döntöttem volna.. Szorítok hogy minden rendben legyen.


Én 7+0 hetesen voltam először, az ovulacióm biztos mert ultrahanggal követve volt. akkor 6+5 nek mérte (7.8 mm) volt szivhang. A két napos eltérést csak mérési pontatlansagra fogom hogy megnyugtassam magam :)

Jelenleg 9 hetes terhes vagyok

2021. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!