Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti oltás?...

Terhesség alatti oltás? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, vannak már kérdések a témában, de szinte mindenhol vélemények vannak és nézeteltérések és a legtöbb esetben a terhesség előtti oltásról kérdeznek.


24 hetes kismama vagyok és teljesen tanácstalan egyszer úgy érzem oltatnom kellene egyszer azt hogy semmiképp. Szinte mindenki javasolja, de hallottam már rém történeteket, amik nem tudom igazak-e de megijesztenek.


Elsősorban terhesség alatt beoltott kismamák tapasztalatait várom ők, hogy élték meg hány hetesek voltak akkor, esetleg megszületett-e azóta a babájuk.


Ezen kívül bárki tapasztalatát véleményét szívesen fogadom csak a konfliktus mellőzését kérném, ne bántsuk egymást, azért mert oltat vagy, mert nem.



2021. szept. 29. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
az önkormányzaton 37 éves, teljesen egészséges kismama halt bele az ikerbabáival együtt, akik az ötödik lombikra siekrültek. Akkor még nem volt oltás. Úgyhogy nem kérdés, én kértem júniusban.
2021. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Érdemi válaszom nincs, de a dilemmám ugyanez. Konkrétan szerintem a legtöbb esetben a terhesség és szülés gond nélkül lezajlik, én inkább a babára gyakorolt hosszabb távú hatásoktól félek és bizonytalanodom el. Nekem a nőgyógyászom javasolta, de volt olyan pulmonológus orvos ismerősöm, aki meg egyáltalán nem oltatná be a saját feleségét… tényleg nem tudom, mi lenne a jó döntés.
2021. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ez volt a dilemma, végül felvettem az oltást, hasonló tapasztalat miatt, mint amit itt írtak. Nekem két kismama barátnőm is elhunyt, csak az egyik babáját sikerült megmenteni. Akkor már volt oltás, csak nem kérték.


Én az első oltást a 20.héten, másodikat a 23. héten kaptam, az ég világon semmit nem tapasztaltam enyhe karfájdalmon kívül.

Rendben vagyunk, én is, a gyerek is, volt azóta covid is a családban, mindenki elkapta, mi nem, pedig szoros a kontakt, egy fedél alatt lakunk. Szóval, úgy vettem észre hogy működik, baj sem lett.


Ettől függetlenül ez a te döntésed kell hogy legyen. Nekem javasolta az orvostól kezdve mindenki, de nem volt erőszak, nem ért hátrány addig sem amíg azt mondtam hogy én biztos nem fogok oltani.

2021. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Én nem értem ezeket a kommenteket...mi az hogy meghal az anya a gyerekkel együtt??....annyi ismerősöm van akik oltás náluk szültek.........semmi bajuk nem lett.....


Ha meghaltak, nem biztos a covid miatt.....

2021. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
4, de az én ismerősöm bizony amiatt. Teljesen egészséges, fiatal, pici, vékony nő, meg csak egy túlsúlyt sem lehet felhozni. Nem volt működő légzőfelülete. Hiába kapott oxigént...
2021. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Igen az én ismerőseim is valahogy így voltak, covid, lélegeztető aztán nem sikerült már kikerülni az intenzívről. Nem biztos a covid az oka, lehet hogy elfertozodott valami, de nyilván nem kerülnek oda ha felveszik az oltást.
2021. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én beoltattam magam, 16 majd 20 hetesen. Azért, mert hosszútávú hatásra senki semmit nem tudott bizonyítani (állatkísérletek alapján sincs semmi), rövid távon meg tudni lehetett már, hogy max a láz a probléma (nekem karfájdalmon kívül semmi nem volt). Engem mások nem érdekelnek, aki akar féljen, körülöttem sorra haltak az emberek. A pár héten vagy hónapon belül bekövetkező fulladásos gyötrelmes halál jelentősen reálisabb fenyegetésnek tűnt, minthogy talán valami történik tíz év múlva. A baba is makk egészséges. Ha nem, és tíz év múlva lesz "valami", akkor majd tíz év múlva megoldom. De legalább mindketten élni fogunk.
2021. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Két oltás a második trimeszterben, a mellékhatás karfájdalom egy-két napig. Sima terhesség, sima szülés, a gyerek köszöni jól van. Lassan a harmadik oltás is esedékes, fel fogom venni azt is.

Amúgy lehet nem vettem volna fel, ha normális országban élnénk és lenne normális kontaktkutatás és a karanténosok valóban karanténban maradnának, de annyi sztorit lehetett még itt is olvasni arról, hogy rengeteg ember igazolt coviddal is kimászkál a karanténból, hogy inkàbb felvettem, mivel nem sok kedvem volt mesterséges kómában, lélegeztetőn, császárral “szülni” az ilyen barmok miatt.

2021. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is vacilláltam, féltem a mellékhatásoktól (még ha jól tudom ma sincs publikálva semmilyen tanulmány ami azt nézné, születés után a kicsikben van-e bármilyen eltérés, akár fehérvérsejt % különbség, vagy az Apgar-értékkel összefüggés - nem csak magyarul persze, angolul se).


Nekem végül az segített, hogy sok más európai országban is ajánlani kezdték a terhesen oltást. Konkrétan Skandináviában élnek orvos rokonok, velük is beszélgettem erről sokat (bár ők egyáltalán nem erőltették).


Illetve a másik ok, mert bár eddig szépen megúsztam az egészet, pedig nem élek hermetikusan elzárva, azért a kürházban tartózkodás november magasságában már megüti az ingerköszöböm, ott el lehet akármit kapni.

3. trimeszterben beadattam, karfájás, minimális fáradtság, eddig jól vagyunk.

2021. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják ha beadatod csak kevésbé fog erős tünetekkel lezajlani de igyis elkaphatod..attól mert te Beadatod a gyerek még igyis úgyis megsértődhet + téged is újra kell oltatni
2021. okt. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!