Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami komoly probléma?

Lehet valami komoly probléma?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 35. hétben, és nem nagyon érzem jól magam. Már óriási a hasam, a 2. kisfiam várom, az első 4,3 kg-val született, és a tesó is nagynak néz ki. Már 15 kg-ot híztam, nagyon kövér vagyok. Már 3. napja szinte egész nap azt érzem, mintha egy óriási kődarabot cipelnék a hasamban. Ha ülök és felállok, akkor nagyon szúr lent a hasam az első pár méterig. De utána is nehezen közlekedek, a járás is nehezemre esik. Fekve mindkét csípőcsontomnál kattog ha fordulok, mintha ki akarna fordulni a medencémből a combcsontom, és a kezemmel kell segítenem a hasam a lábaim után. De a legrosszabb ez a kőszikla érzés a hasamban, és szinte folyamatosan fáj is közepes erősségű fájdalommal. Már nem tudom mit tegyek, a dokimhoz 1 hét múlva megyek. De így nagyon rosszul érzem magam.
2010. szept. 1. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A védőnővel vagy a dokival nem tudsz telefonon beszélni? Én azért megkérdezném szakitól...
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezek a panaszok abból adódnak , hogy nagy már a baba, és nyom mindenhol.Én is éreztem már alul ilyen szúró-nyilalló fájdalmat, ráfogtam arra, hogy a hólyagomon fekszik vagy nyom valamilyen ideget.A járás amiatt nehézkes, hogy nagy már a súlya, és picit el vagy nehezülve.A terhesség az ízületeket is megterheli.De ez a kőkemény érzés nem olyan jó.Szülésfelkészítésen azt mondta a szülésznő, ah beindul a szülés, kőkeménynek érezzük majd a hasunkat.De valószínűleg egyszerűen csak keményedsz.Sokat pihenj, szedj még magnéziumot, és igyál sok folyadékot.Mást nem tudsz tenni.A többi panaszod mind a baba súlyából adódik, és jobb majd csak a szülés után lesz.De igaza van az elsőnek, ha aggódsz, mutasd meg magad orvosnak.Abból nem lehet baj!!
2010. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 36+3km vagyok de nekem is sokszor mintha egy nagy kö lenne a pocimban annyira nehéz.

A baba mozgásai is néha fájdalmassak, volt már amikor sírtam is.

Nem sok mindent tudok csinálni , a boltba szoktam elmenni bevásárolni,(amit persze a párom hoz fel a lépcsön ha hazaér)vagy a dm-be szerzem be ami kell még.

De általába úgy csinálom, hogy hamar végezzek.

Hízni eddig 8kg sikerült.A picim nem lesz túl nagy kb 3kg azt mondta a dokim.

A csípőcsontom föleg éjszaka fáj,és csak a jobb oldalamon hagy a baba aludni úgyhogy azon az oldalon fájdalmasabb a dolog.Szerintem hívd fel a dokidat nincs abba semmi, és mond el hol fáj és mennyíre ha ez megnyugtat.

Én próbálok minnél több időt az ágyban tölteni bármennyire is nehéz, de legalább így nem érzem olyan nehéznek a pocim.

Én úgy gondolom,hogy rajtunk már csak a szülés segít semmi más.

Gyors szülést kívánok neked és mielöbbi enyhülést a fájdalmakban.

2010. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!