Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő lennék? Szerintetek...

Függő lennék? Szerintetek mennyire komoly probléma ez, és min kéne változtatni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy kiskorom óta szeretek PC előtt ülni. Most jelenleg 20 éves vagyok, egyetemista hallgató. Mivel levelezős vagyok, ezért többet tudok otthon lenni. Játékra, netezésre, és tanulásra is a gépet használom. A tanulási kötelezettségeimet mindig elvégzem, és otthon is nagyon sokat segitek, próbálok minél többet kinn lenni a barátaimmal, s ha lefoglalom magam bármivel, nem zavar egyáltalán, hogy nem ülök gép előtt.Ha netán annyi tanulnivalóm lett volna, hogy épp aznap nem tudtam volna géphez ülni, halkan megjegyzem magamnak, hogy francba, akartam volna gépezni is, de nem töröm magam miatta 1 percig sem, mivel tudom, hogy az ugyse viszi előrébb az életem, s boldoggá tesz, h kész vagyok a kötelességekkel.Csak mivel a legtöbb barátom nappalis, vagy tul messze laknak, mivel külföldön voltam 5 évet, és itt is próbálom a régi barátokat újra magam köré gyűjteni, az ujakkal pedig ismerkedni, azért mégis több idő jut arra, hogy egyedül legyek. S ilyenkor bekapcsolom a gépet vagy a konzolt, amihez éppen kedvem van, és képes vagyok akár 8 órát is játszani, vagy akár mégtöbbet:S de bármikor abba tudom hagyni és nem szoktam idegeskedni a gép előtt ülve. Szerintetek ez nem jelent függőséget? :S van egy barátnőm, több, mint 2 éve járunk, de most 200 km-re vagyunk egymástól, kb havonta találkozunk, s ha átmegyünk egymáshoz, a gépet be se kapcsolom, tudom élvezni a társaságát. Mindennap járok sportolni, ott is próbálom ápolni a kapcsolatokat. Még részmunkaidőt is keresek délelőttre, hogy annál hasznosabban teljen az időm:S az egy mellékes probléma, hogy hosszutávon képes vagyok reggel 7kor lefeküdni és délután 5kor felkelni, mert addig végig gép előtt vagyok:S Nyugodtan megsérthettek, nekem az igazság kell, ne hazudjatok nekem azért, hogy nekem ne legyen rossz, de ne legyetek arrogánsak velem kérlek.
2011. ápr. 25. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
ha bármikor abba tudod hagyni sztem nem vagy függő csak unatkozol, nem tudsz mi mást csinálni. vegyél egy kutyát =)
2011. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem függő vagy. én is az vagyok. azért tudom mondani 100% hogy én pl számítógép függő vagyok mert rengeteg függőséget okozó dolgot próbáltam életem során és van összehasonlítási alapom. Meg elvonás jelentkezik ha nem ülök gép előtt. Igazából hogyha mondjuk játszol akkor még a jutalmazó részét az agyadnak is "stimulálja" Jutalmaznak ezért boldog leszel és még akarsz jutalmat. olyan alapú mondjuk a wow függőség mint a szerencsejáték függőség szerintem.
2011. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szeretek olvasni, meg mindenfélét szeretek,és nem minden esteben kötök ki a gép előtt, vanamikor megnézem a hireket a tvben,stb, szal nem feltétlen kockulok mindig, de az esetek 90% ába azé jah :) kutyához meg azért kevés az időm, mert annyira sok időm azér nincs :) a gépezés főleg késő délutánra és estére/hajnalra szokott csuszni :)


Egyébként nálam elvonási tünetek nincsenek soha,még akkorse ha épp nem cisnálok semmit,és nemvok otthon, csak mondjuk ülök 1 helybe és várom a buszt... ien wow meg ienekkel nem jáccom :D GTA meg ehhez hasonlókat szeretem :) amuyg nem értem mire célzol az "agy jutalmazo része alatt" :) de ismétlem magam, NEMCSAK játszom, netezni is szoktam,zenét halgatni gép előtt és tanulni is :)


egyébként köszönöm a válaszokat :)

2011. ápr. 26. 00:08
 4/7 anonim ***** válasza:

úgy értettem a jutalmazó részt hogy ha jutalmaznak akkor mondjuk dopamin szabadul fel és ettől egy kicsit boldogabb leszel. ennyi. erre rá lehet állni mert jó érzés :P

a wow ról olvastam egy cikket hogy abban annyira megy a jutalmazás hogy nagyon rá lehet állni :P (mint a szerencsejáték )

2011. ápr. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én csak szeretek jáccani :) nem merülök el benne nyakik és ien jutalmazásoktól nem feltétlen élvezem jobban a játékot, max jo a story és a szereplők+a helyzsin, és akkor jáccom tovább :)mintha 1 izgalmas könyvet olvasnék :) de mondom, wowot még sose probáltam ki :D pár screenshotot láttam belőle, nem teccett :) nekem a GTA jellegűek jönnek be :) most régi commodore játékokat töltöttem le és nosztalgiázok :D de azt max 1 óráig jáccok mer azt télleg meg lehet unni :D
2011. ápr. 26. 01:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hátráltatja aaz életed, számodra csak előnye van, akkor miért lenne probléma? Szerintem ne kattogj azon, hogy függőség vagy sok vagy bármi, a szabadidődben azt csinálsz, amit szeretnél.
2011. ápr. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenki azt csinál a szabadidejében,amit szeretne, d én az otthontöltött időm 90%át gép előtt töltöm, pedig lenne lehetőségem másra is :S erre helyezem a hangsulyt, nem is arra,h attól függetlenül mit érzek, vagy micsinálok.
2011. ápr. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!