Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák, hogy...

Cukorbeteg kismamák, hogy birjátok? Én ma kezdtem de annyira nehéz. Miket esztek? Cukorterhrlése mennyi lett az értéketek? Nekem 12,60mmol/l a 120perces, a 60 perces 14,40mmol/l,160gr szénhidrátra állitottak be.

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 8hete vagyok 160gr-os diétán, de bevallom szoktam bűnözni...De nekem közel sem volt ilyen magas a cukrom, éppen felső határérték volt. A 60 perces 4,3 és a 120 perces 7,8 volt.

Szerintem nem annyira szörnyű a diéta, nálam az az egy baj van, hogy iszonyatosan kívánom az édességet. Gondoltam arra hogy sütök édesítőszeres, kifejezetten cukrosoknak kitalált sütiket,de a diétás tanácsadó azt mondta hogy ne használjak édesítőszert.

Voltál diétás tanácsadáson? Azért kérdezem mert én ott rengeteg jó ötlete és receptet kaptam.

Az ebédem ugyanaz mint amit a páromnak főzök, csak figyelem az adagot, hogy ne lépjem túl az 55 gr szénhidrátot. Reggeli, tízórai, uzsi és vacsora összeállítása a nehezebb, de abba is bele lehet jönni.

Nem eszem azóta kenyeret, esetleg rozskenyeret nagyon ritkán és próbálom kerülni a tésztát, burgonyát, rizst. Természetesen eszek azokból is csak keveset. Van helyette sok sok zöldség.

Egy jó tanács: tarts otthon mindig 0gr szénhidrátos kaját, amit megehetsz ha nagyon éhes vagy. Pl nekem általában van a fagyóban 1-1 szelet husi és gyorsan tudok belőle natúr szeletet csinálni, vagy eszem virslit, esetleg pulyka vagy csirkemell sonkát.

Sok sikert a diétához!

32h km

2010. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak az első 2 hét ilyen nehéz, aztán megszokod. itapasztalod majd, hogy mi az amit jól bírsz, mi az amit egyáltalán nem. Kicsit kreatívnak kell lenni, másképp elkészíteni az ételeket és így meg lehet találni a kiskapukat :)


Nekem pl nagy kedvencem a palacsinta, dehát ugye... Viszont teljes kiörlésű liszttel és édesítőszerrel csinálom, tölteléknek a túróba szintén édesítőszer és nagyon fincs. (persze nem lehet mindig édesítőszerezni).

2010. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17:03: Próbálj meg fruktózzal sütni, az jobb, mint a többi mű édesítőszer, de azért kérdezz rá az orvosnál.
2010. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem éhgyomorra 4.7 lett terhelés után két órával pedig 8. De én is nagyon nehezen bírom.
2010. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Már 11 hónapos egészséges a lányom, de emlékszem, hogy nagyon nehéz volt eleinte. Aztán rájöttem, hogy igazából éhezni nem kell, sok olyan van, amiből degeszre ehetjük magunkat. Ha éhes vagy és korlátlanul eheted: grillcsirke, paprika, saláta, uborka és még nekem a sajtot mondták. Volt hogy a virslit megvágtam hosszába, bele sajt, és úgy a grillbe. Nagyon fini lett. Rá egy kis ketchup (kevés) vagy majonéz ami szintén kevés ch-t tartalmaz. Ha édességre vágytam, akkor vegyél droetker csokipudungot, mert abban nincs cukor és ch is nagyon kevés, egy kis tej, ami szintén nem sok ch és 1-2 bogyó édesítőszer. Ezt estére csináltam, ha vacsira akkor egy kis háztartási kekszet (minden megadott ch értéken belül) törtem bele. Tök fini volt!

Használj sok fűszert! Bazsalikom, oregánó nagyon finomak a salikhoz. Én olajat is használtam, mert abban sincs ch. Jó volt mert összesen 9 kilót híztam a terhesség alatt, ami lement a szüléssel. (Sajna szopi alatt feljött pár...)


Most ismét terhes vagyok, lassan jön a terheléses cukor vizsgálat, remélem most megúszom, mert nehéz lenne úgy a karácsonyt végigélni...


Ja, és én is bűnöztem néha, pl 10óraira túrórudit ettem (1 db 7g ch). Persze ezt sem mindig. És van a norbi update túrórudi, somlói. Ezek is finomak, néha lehet enni.


A lényege az egésznek, hogy TARTÓSAN ne legyen magas a vércukorszinted, mert akkor a baba hasnyálmirigye ezt szokja meg és ehhez mérten termeli az inzulint, de ha nagyritkán bűnözöl, abból nem lesz baj. Persze nem akarlak arra sarkallni, de néha nagyon nehéz.


Kitartást kívánok!

2010. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok,hogy megosztottátok velem a tapasztalatokat.Diabetikus kekszet ettem most vacsi után az nem baj ugye?Annyira hiányzik az édesség.

Vacsorám:2szelet krakkói sonka,vaj,kis majonéz,uborka rá,és két szelet 1mm trappista sajt,ja ez egy sajtos stangliba.Nem sok ez?Nem birtam ki éhes voltam.

2010. szept. 1. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Cukor vagy édesítő helyett használjatok nyírfacukrot vagy xilitet. Ezek természetes cukrok, cal tartalma fele, ch tartalma pedig negyede a répacukornak. Hátránya csak az ára, de legalább egészséges.

Én holnap megyek terheléses cukorra, az előző terhességemnél én is 160g ch diétán voltam. A mostani babámmal már voltam a 15. héten az rendben volt, próbálok vigyázni, remélem most sem lesz magas.

Lehet enni húst, tojást zöldséget, tejterméket egy két kivétellel korlátlanul, gyümölcsöt már nem annyit.

Én mindent ettem, csak a mérleg meg a ch táblázat segítségével számoltam, hogy mennyit lehet. Drasztikusan semmit ne vonj meg, ilyenkor a szervezetnek mindenre szüksége van.

2010. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!