Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27hét 6naposan nem túl késő a...

27hét 6naposan nem túl késő a terheléses cukor vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kértem időpontot kaptam is hamarabb akkor lettem volna 24 hét 4napos.De a dokim azt mondta az túl korai kérjek 2 héttel későbbre.Hát 3 héttel későbbre tudtam kérni.Azért nem értem mért nem volt jó az első időpont mert a 12.hetes genetikai vizsgálaton rá írták a papíromra,hogy javasolt hamarabb is megcsinálni a vizsgálatot.De a doki erre nem mondott semmit.Esetleg ha gond lenne a cukrommal azt érezném?Volt valaki aki ilyen későn ment vizsgálatra és kiderült,hogy cukros?

2021. okt. 4. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A dokid elég lüke, már bocs. :)

24-26. hét között azért csinálják, mert ha kialakul, akkorra (igazából 20. hét utánra) már biztos jelei vannak. Ez azért van, mert ekkorra már elég ideje dolgoznak a méhlepény hormonjai, amik felboríthatják a szénhidrátlebontást a szervezetben.

Sőt akinek valami hajlama (korábbi inzulinrezisztencia, cukros a családban, stb.) van, annak már akár 12, 16. héten is megcsinálják, és ha negatív, megint a 2. trim. végén.


Mindenesetre - nem túl késő az sem. Ha kialakult, megmarad, lehetetlen nem elcsípni a terheléssel. A negatív történés ami érhet, hogy cukros vagy és nem tudsz róla addig a 3 hétig, és befolyásolja a méhlepényt. De ha ettől tartasz egyszerű a megoldás: tartsd a terhes cukorbeteg diétát addig is. Nem egy kéjutazás, az tuti, de ha neadjisten beigazolódik a cukorbetegség, akkor legalább addigra belejössz, mit kell figyelni. :)

2021. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot!
2021. okt. 4. 18:17
 3/7 flora08 ***** válasza:
100%
Nem késő, nálunk a terhesgondozóban azt mondták, a 24. és 28. hét között kell menni. Az én orvosom pont az ellenkezőjét mondta mint a tiéd: közölte, hogy őt nem érdekli, mit mondanak a védőnők, cukorterhelés 24 hetesen van, és pont. Nem szabad elhalogatni. 24 hét, 1 naposan már ott nyomultam a gondozóban a cukoroldatommal 😀 Jó egészséget kívánok!
2021. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha minden rendben, akkor nem túl késő, de azoknál akiknél nagyon magas a cukorszint ott már eléggé késő! Nem szoktad otthon mérni? Az jó kiindulópont lenne
2021. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem igazán értem a logikádat, ha a 12hetes UH-n azt mondták, hogy érdemes a 24. hét előtt csinálni, akkor miért most, utólag variálsz, hogy nem kellett volna-e megcsinálni? Nem csináltad meg, visszapörgetni nem lehet. Olyan meg nincs, hogy késő 27 hetesen, ha GDMes vagy, azt meg kell tudni, csak azért, mert nem a 24. héten mentél, még lehetsz cukorbeteg és hátra van még jó három hónap, nem ártana tartani a diétát, ha indokolt.
2021. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem azon variálok,hogy a 12 hetes után mért nem mentem el!!A 12 hetes uh nem a saját orvosomnál voltam.És miután a saját orvosomhoz mentem nem mondta,hogy mennem kéne előbb!Nem variálok én semmit a kérdésem arra szólt,hogy mért nem volt jó a 24.heti időpont és nem e késő a 27 hét végén...
2021. okt. 4. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó egészséget! nem korai,nem késő kérdező 27.héten cukorvizsgálatra menned
2021. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!