Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgálat...

Terheléses cukor vizsgálat eredményem 7,1lett. Hány grammos diétát kell tartanotok ilyen eredmény mellett?

Figyelt kérdés
26hetes vagyok, első gyereknél nem voltak ilyen problémák.

2021. jún. 7. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7,2 lett. Nőgyógyász, védőnő, endokrinológus (hozzá pajzsmirigy miatt járok) mind azt mondták, hogy teljesen rendben van az eredmény.
2021. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem erre 180 grammost irtak. Az itthoni meresek alapjan indokolt is volt, igy viszont nagyjabol jok voltak az ertekek vegig. :)
2021. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 7 lett az eredmény, doki szerint teljesen oké.
2021. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7.8 alatt úgy tudom, hogy normális(nak kéne lennie). Ha megnyugtat akkor a 180 grammos diétát kövesd. Bár szerintem felesleges de én nem vagyok orvos.
2021. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos több a magzatvíz, valószínűleg a cukor miatt, így a doki diétát javasolt. Csak nem mondta hány gramm. De akkor én is a 180at tartom 😊

2-es, milyen értékeket mértél otthon?

Többiek, nektek hányadik héten volt a terhelés? Utána nem rosstabbodtak az eredmények?

Köszönöm a válaszaitokat 😊

2021. jún. 7. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a 25. héten mérték, most 32 hetes vagyok, azóta nem mérték. De múlt héten voltam uh-n, ott minden rendben volt.
2021. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Keress erre egy szakembert, jobban jársz. Nem feltétlen kell ilyen grammos diéta. Én külföldön élek nálunk nem volt ilyen grammozás de diéta volt. Segítettek mit ehetek mit nem stb. Remélem találsz valakit, aki testreszabottan segít és végig kíséri a fejleményeket, mert azok sem beláthatóak most még, hogy hogy alakul a diabétesz
2021. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy a megfelelő orvos kezel téged? A dokinak lett volna a feladata részletesen tájékoztatni az eredményedről és a további teendőről. Diétázz, ez oké, de hogyan? Ha tényleg a cukrod miatt sok a magzatvized, akkor elég komolyan kellene foglalkozni vele.
2021. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diabetológusnál voltál? Fontos, hogy szakember állitsa be a diétádat, és figyelje a további értékeidet. Mindkettőtök érdeke hogy minden rendben legyen.
2021. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok:

Ehgyomrim mindig jo. Eves utan egy oraval kell 7,0 alatt lennie, nekem neha reggeli es vacsora utan szokott tobb lenni, de vagy rosszul valasztott kaja miatt, vagy a keves mozgas miatt. A csucs 7,8 volt, de elvileg a merom felulmer a venashoz kepest.


Nekem is sok a magzatviz, nagy a baba, ezert kerte az orvos is, diabetologus is a dietat. Es igazuk volt, mert amikor a gyerekeimmel egyutt ebedeltem kiserletkepen, akkor siman 8 felett maradt az egy oras ertekem... Szoval azert lappangva valami van a hatterben.

2021. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!