Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A progeszteront meddig szedtét...

A progeszteront meddig szedtétek terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Az orvosom nekem a 12.hétig javasolta, de félek ha abba hagyom akkor gond lesz. Már volt egy vetélesem, utána derült ki hogy alacsony a progeszteron szintem. Progeszteron exeltist szedek napi 2dbot.

2021. okt. 15. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A 12. hét után már a méhlepény veszi át a progeszterontermelő szerepét, így felesleges a pótlás. Sőt, veszélyes is az anya egészségére hosszú távon.

Én alig várom, hogy végre leállhassak vele.

2021. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan elhagyhatod a 12.hét után akkor a méhlepény átveszi a szerepét.

Fokozatosan hagyd el, egy hétig 1 darabot még használj.

Boldog babavárást!

2021. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. okt. 15. 19:33
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Első trineszterben. Lett is a fiamnak egy pénisz fejlődési rendellenessége,amit 2x kell műteni. Ha lesz 2.baba,nem fogom szedni, inkább fekszek ha kell. ( urológus sebész főorvos mondta,hogy attól lett)
2021. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Köszönöm a választ.
2021. okt. 15. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
4-es megkérdezhetem hogy miből hogy a progeszteronnak köze van a rendellenességhez?
2021. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

6

A progeszteron csökkenti a tesztoszteronszintet,ami a normál péniszfejlődéshez kell. Lehet lepontozni,de ezt Magyarország jelenlegi egyik legjobb urológus sebész főorvosa mondta. Természetesen nem jár így mindenki,aki progit szed,de sovány vigasz,ha az ember gyereke konkrétan a heréjén pisil..(nekünk "csak" enyhe fokú van szerencsére,de így is 2 műtét)

Hypospadiasys amúgy,utána lehet olvasni. A neten több okot írnak,ott is ott a progipótlás a lehetőségek között.

2021. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak félve kérdezem, alap esetben is nagy mennyiségű progeszteron termelődik a kismama részében nem?


Egyébként a kérdésre a válasz, 12.hetig kell szedni, utána le kell építeni fokozatosan

2021. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Igen,de az természetes folyamat.

2021. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 12+6-nál hagytam abba, az utolsó héten 2x1 helyett 1x1-et használtam. Előzőleg 3 vetélésem volt. Nálam cyclogest ment.
2021. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!