Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múlt hét csütörtökön kellett...

Múlt hét csütörtökön kellett volna meg jönnie,csütörtökön délután halvány pozitív lett tesztet.Hogyan tovább?(lent)

Figyelt kérdés

2018-ban volt egy nem sikerült terhesség.Orvos nem találta,+ teszt után 8-9 hetesen spontán elment.

2019-ben újra +teszt,de 5 hét körül vérezni kezdtem,kaptam progi pótlást=van egy egészséges 17 hónapos kisfiam.

Júniusban ismét +teszt,de mire orvoshoz időpontot kaptam beindult a vérzés és elment.

Itt jön a lényeg.Mivel már nem véreztem a doki vett kenetet rutin citovizsgálatra,amiből kijött,hogy cito ok,de bakteriális fertőzés van.A felírt gyógyszert csak most hétfőre tudtak a gyógyszertárak beszerezni,így a kezelést meg nem kezdtem el,de 16-án halvány pozitívat teszteltem,ugyanúgy 17,19 és 22 vagyis ma reggel is (2-án +lh tesztem volt és együtt is voltunk).Talán leheletnyi,de nagyon leheletnyi erősödéssel.Okt.4-re kaptam dokihoz időpontot.Szedek MgB6,E vitamint és Rutascorbint.Tegnap barnázni kezdtem.Van itthon progeszteron 100 és 200mg is-előző terhességtől maradt.Szedjem vagy ne?

Nem akarok úgy járni mint júniusban,hogy mire dokihoz érek elmegy a baba,de hülyeséget se akarok csinálni,hogy ha Isten őrizz méhen kívüli vagy valami más probléma van és én erőltetem.Menjek el laborba betaHcg-re?Nagyon szeretnénk már kistesót🙏

Köszönöm,ha elolvasod és segítesz egy jó szóval is.



2021. szept. 22. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Erről miért nem kérdezed meg az orvosodat? Elég ha telefonon rákérdezel, ismeri az előzményeket. Vagy ha barnázol, menj be a kórház ügyeletére, ott is írnak fel progeszteront, ha kell. Magamtól csak úgy én biztos nem állnék neki. Legalább egy telefonos kérdést megér. Ha itt valaki azt mondja neked szedd, akkor csak úgy beszeded?
2021. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el előbb orvoshoz, ne kezdj el magadtól semmit szedni.

Nekem anno azt mondta a dokim, nagyon ritka, hogy ténylegesen progeszteron hiány miatt vérezzen/barnázzon az ember, rengeteg terhességnél előfordul, és akár normális is lehet. De persze ez csak akkor derül ki, ha már megvizsgáltak. Sokan cukorkaként írogatját fel a progeszteront ártani nem használ alapon, aztán vagy megmarad a baba, vagy nem, többnyire nem függ a gyógyszertől.

Nekem az első terhességem missed ab lett. Barnázni kezdtem, rögtön ügyelet, kaptam progeszteront, amit azonnal használni is kezdtem. Üres petezsák miatt végül műtöttek. Akkor találkoztam az orvosommal.

Második terhességem elején ismét barnázás, rögtön ügyelet (nem a saját dokimhoz mentem), kaptam progeszteront, dokim utána többször nézett, mondta, hogy felesleges a progeszteron, minden oké, de ha már elkezdtem, szedjem végig. Egészséges babám született, holott progeszteron mellett is a 13-14. Hétig barnáztam.

Jelenleg terhes vagyok, legelején megint barnázni kezdtem. Írtam a dokimnak, mert már volt időpontom is hozzá. Tudván, hogy már volt egy sikeres terhességem barnázás mellett, és mivel nem görcsöltem, nem mentem hamarabb orvoshoz, nem szedtem progeszteront. Megvizsgált, amikor végül mentem hozzá, minden rendben volt. Most 15 hetes vagyok, a barnázás kb a 8. Héten spontán megszünt.

2021. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6-7. hétre kapsz időpontot.csinálj erős pozitiv lesz a teszt,időpont nődokidhoz,védőnő
2021. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!