Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a terhesség...

Mi a véleményetek a terhesség alatti kávéfogyasztásról?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert amióta terhes vagyok nem kávézom egyáltalán. (12. Hétbe vagyok) Viszont nagyon hiányzik, mert nekem nagyon jót tesz az emésztésemnek, ami nálam pl napi kétszeri székletürítést jelent, de amiota nem ittam, ez ilyen 2-3 naponta sikerül nekem a WC-n. 😀 Ma és tegnap kavéztam reggel, mert elvileg napi 1-től nem lehet bajom (ezt mondta egy ismerősöm) és igen, ugyanúgy jobban el tudok menni WC-re... Nálatok ez hogy működik?

2021. okt. 16. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Doki is, védőnő is azt mondja, napi 1-2 kávé belefér. De ha a neten rákeresel, kb hasonlót olvashatsz.
2021. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
2 kapszulást ittam reggel és délben. És volt koffeinmentes ha csak az íze hiányzott.
2021. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Napi 1et megittam reggel. És most hogy szoptatok, most is megiszom:)

Igaz kevesebb kv több tej, de ha nem iszok fáj a fejem:(

2021. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Első trimeszterben csak koffeinmentest ittam, utána ment a napi két presszó. Annyit engedélyeznek az okosok.
2021. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nagy kávé rajongó vagyok és terhességem alatt megpróbáltam a férjem kedvéért koffeinmenteset inni de állandóan fájt a fejem, ami miatt meg gyógyszert vettem be. Azt mondta a védőnő napi 1-2 kávé nem árthat. Inkább azt igyam, mint gyógyszert szedjek. Egyébként nekem ilyen párnás kávéfőzőm van. Az nem túl erős.
2021. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Napi 3at ittam (kevés kávé kb egy felesnek megfelrlő mennyiség, sok tej)

Így ittam terhesség előtt, alatt szoptatáskor. A dokim is rábólintott h ennyi mehez

2021. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én darálós kávégépből csinálom, Tchibo kávé.


És nagyon sok tejjel szeretem legalább 2 deci 3 deci😀😀❤

2021. okt. 16. 09:39
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Az mindegy hány deci tejet öntesz rá, nem lesz benne kevesebb koffein. A lényeg, hogy presszó legyen lefőzve, ne hosszú. És jobb ha arabica. Koffeinmennyiség szempontjából :)
2021. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Így is 100/70 a vérnyomásom úgy, hogy az 1 gyenge reggeli kávét sok tejjel nem vontam meg magamtól. 9. hétben járok, szerintem vannak, akik ezer rosszabb dolgot fogyasztanak, mégis problémamentes a terhességük.
2021. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 bloo1235458 ***** válasza:
61%
elso trimeszterben nem is volt gusztusom a kávéra, de most a második trimeszterbe simán napi 1-2 kávét megiszom. Szintén darálos kávégép,presszo sok tejjel. Ennyi szerintem simán belefér :)
2021. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!