Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatti fogászati...

Terhesseg alatti fogászati vizsgálathoz a háziorvostól lehet Kerni ingyenes koronavirus tesztet?

Figyelt kérdés
2021. okt. 28. 13:23
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Vagy beutalót tesztre
2021. okt. 28. 13:23
 2/26 anonim ***** válasza:

A kiskönyv a beutaló.


A Nemzeti Népegészségügyi Központ szakmai állásfoglalása alapján, az NNK honlapján elérhető az érvényben lévő 2020. évben azonosított új koronavírussal kapcsolatos eljárásrend, mely részletesen leírja, hogy milyen esetekben szükséges negatív PCR teszt felmutatása, illetve mely esetekben térítésmentes a tesztelés.


Amennyiben az eljárásrenden felül az adott egészségügyi szolgáltató negatív PCR teszthez köti a rendelésen/kezelésen való részvételt, úgy a tesztelés lebonyolítását és költségét az egészségügyi szolgáltatónak kell viselnie. Az NNK eljárásrendje a fertőzésre gyanús páciens tesztelését írja elő csak.

A magánintézményben akkor lehetséges ez, ha a szerződésben ez belefoglalták.

2021. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%
OLTASS és akkor nem kell a teszt, meg szenvedni sem azon, hogy mindenből ki vagytok zárva… Rohadtul unom már az ilyen kérdéseket.
2021. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Orvosom megmondta hogy terhesen nem olt be. Nem kell elolvasni ha unod
2021. okt. 28. 13:39
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem minden orvos olt észbe világba kísérleti fázisban levő szerrel kismamákat.
2021. okt. 28. 13:40
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltópontokon oltanak már csak?
2021. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Az én orvosom sem olt be terhesség alatt. Egyébként mivel kötelező szűrés így nem kell beutaló meg egyebek. Én is 2 hete voltam.
2021. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy csak oltópontokon oltanak, de nyilván kikérte az orvosa véleményét… amire én is jobban adnék, mint 1-2 gyakoris válaszolóra.
2021. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen a fogászati szűrés ingyenes. De ha tömni kell már nem... ami érdekes. Direkt felhivtam a fogászatot és azt mondta hogy a lyukas fogam nem tomi be teszt nélkül.
2021. okt. 28. 13:57
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Engem terhesen oltottak be. Külön a háziorvos hívott, mikor kaptak Pfizer vakcinát.

Nem lett két feje a gyereknek, nem lett fogyatékos se koraszülött. Nekem se lett semmi bajom. Ennyit erről…

2021. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!