Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek jóslófájások? Vagy a...

Ezek jóslófájások? Vagy a méhszáj nyílásának jele?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 35+2 hetes terhes vagyok.

Hetek óta érzek olyat, de mindig kizárólag az esti órákban, hogy egy-egy erősebb magzat mozgásra a hüvelyembe vagy a húgyhólyagomba éles, szúró, pár másodpercig tartó fájdalom jön. Nem tudom eldönteni hogy pontosan hová.

Érdekes, mert a baba egész nap aktívan mozog, de fájdalmat csak az esti órákban okoz. Ahogy írtam, hetek óta van ez, minden este pár alkalommal, de a fájdalom erőssége napról napra erősödik. Tegnap már kiszaladt belőlem egy akaratlan “juj-juj-juj” is. Két hete látott utoljára orvos, akkor még 3000-es volt a méhszáj. Egy hét múlva kell menni legközelebb.


Mi lehet ez vajon? Esténként a baba máshova helyezkedik,és ott lent nyom valamit? És talán azért erősödik a fájdalom, mert ő is folyamatosan nő? Vagy ez jelzi azt, hogy a méhszáj nyílik?

Vagy ilyen a jóslófájás? Keményedéssel nem jár. Más - hátam, derekam, hasam- nem fàj egyáltalán, általánosan jól vagyok.


Köszönöm annak, aki megosztja a tapasztalatait.



2021. nov. 8. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mikor ilyen hirteken fájdalmat okozott, arra fogtam, hogy valami ideget talált el pont. Általában este, éjszaka, szerintem akkor jobban odafigyeltem, napközbe elterelte a figyelmem a jövés menés.
2021. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy azt érzed valóban de nem feltétlenül jelenti azt hogy nyílik is. Én ezért kerültem kórházba 34 hetesen, ugyanezt ereztem de vérzés kisérte. Azért érzed este mert egész nap fent vagy és addigra nehezedik rá teljesen. Pihenj sokat nehogy baj legyen.
2021. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2x szültem, egyszer sem éreztem mikor elkezdett nyílni a méhszáj.


Most 6hete mikor szültem, magzatviz folyással mentem be, semmim nem fájt, 4 ujjnyira nyitva voltam, elötte nap pedig teljesen zárt volt.


Szerintem is inkább ideget nyom, en is éreztem ezt a végén sokszor.

2021. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók leirták. nyilást nem lehet érezni. inkább babád nyomja az idegeket.
2021. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valószínűleg így lehet, mert bizonyos pozícióban érzem csak. Félig fekvő állapotban.

Ha az oldalamra fordulok, vagy felülök, nem jön sose.

Este szoktam rendszerint csak így “elheverni”, a kanapén a tv előtt.

2021. nov. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!